Papež Benedikt XVI. dostal Renault Kangoo Z.E.

Znáte to, jste na vysoké pracovní pozici a na svých služebních cestách musíte adekvátně reprezentovat jak sebe, tak svůj podnik. Tyto povinnosti si nežádají pouze luxusní oblek, příkladné vystupování a hladce oholenou tvář, ale především reprezentativní vůz. 

Nyní si představte, že jste superstar, která denně ovlivňuje miliony lidí. Jmenujete se Benedikt XVI. Za své funkční období jste vyzkoušel řadu služebáků, čítající například BMW X5 či Volkswagen Phaeton. Těžké časy však vyžadují cílené snižování emisí a Vy se musíte poohlédnout po něčem ekologičtějším. Ve Fiestě EcoNetic byste vypadal hloupě, raději proto sáhnete po Renaultu Kangoo Z. E., který jsem v sobotu označil za lehce bezvýznamný. Konečně jsme pro něj našli uplatnění!

Mohlo by vás zajímat:  Vybíráme tažné zařízení pro Škoda Karoq

Zpátky na zem, papežem totiž nemůže být každý. Speciální Renault Kangoo Z.E. byl vyroben za podpory francouzské firmy Gruau, která se zabývá výrobou luxusních sedacích souprav. Interiér je čalouněn jemnou kůží, kterou ze svých pupků věnovaly ty nejsvatější krávy (nikdy neřekly ani jedno sprosté slovo). Pro pohodlné nastupování nechybí elektricky výklopné schůdky a křídlové dveře, kázání během jízdy usnadní stahovací střecha a bytelná madla pro udržení stability. Aby se nemusel Benedikt XVI. mačkat se svými ministranty na nepohodlné zadní lavici, dostalo speciální Kangoo Z.E. čtyři oddělené svaté stolice. 

Mohlo by vás zajímat:  Nejenom že nová Škoda Fabia nebude v kombíku. U čtvrté generace se nedočkáme víc věcí

O výrobu elektromotoru s výkonem 44 kW se postarala společnost Continental. Pohonná jednotka je dopována energií z lithium-iontových baterií, což umožní dojezd až 170 kilometrů na jedno nabití. S dynamikou jízdy je to horší. Zrychlení z 0-100 km/h trvá nekřesťanských 20,3 vteřiny. Díky točivému momentu 226 Nm, který je u elektromobilů dostupný prakticky od nulových otáček, však Kangoo Z.E. zrychlí z 0-50 km/h za 5,1 vteřiny. To je pro městský provoz plně dostačující, stejně jako maximální rychlost 130 km/h.