Paříž 2012 – Dacia Sandero II oficiálně!

Zatímco ostatní se teď horlivě zabývají představením duchovních nástupců slavných supersportů, my zůstaneme na zemi a řekneme si něco o zbrusu nové generaci Dacie Sandero. To bylo více méně představeno již včera po boku sourozence Logan, nevalná kvalita fotografií nás však donutila počkat.

Stejně jako druhá generace Loganu, i Sandero si zachovalo hlavní linii karoserie. Vše ostatní je však zcela nové! I když, nové? Vypůjčené od Loganu. Musím ale říci, že se designový styl hodí více k Sanderu, což by mohlo být pro prodeje klíčové. Zájemci o nový levný vůz chtějí za své „malé“ peníze také styl a praktičnost, což hraje do karet právě Sanderu.
 
Interiér Sandera je pochopitelně shodný s Loganem a musím říci, že se povedl. Přístrojový štít se třemi tubusy vypadá efektně, stejně jako „multifunkční“ tříramenný volant. Na první pohled lze pochválit sedáky a zabudovanou navigaci, k vzteku je však ovládání elektricky stahovaných okýnek pod přepínači topení. Zde se asi nechala Dacia inspirovat Fiatem 500 či Jeepem Wrangler.
 
Jak jsem uvedl již včera, pod kapotou Sandera i Loganu najdeme staré známé benzínové čtyřválce o objemech 1,2 a 1,6 litru, stejně jako naftový agregát Renault 1,5 dCi. Novinkou je však benzínový tříválec turbo o objemu 0,9 litru a výkonu 66 kW. 
 
Pro více informací si musíme počkat do 27. září, kdy proběhne oficiální představení nové generace Dacie Sandero. James May bude u toho!