Paříž 2012 – Facelift hybridní Hondy CR-Z

Vzpomínáte si na trochu nesmyslný, velice předražený a ne moc hezký model CR-Z od Hondy? Ne? Ani se vám nedivím. Přestože to je první sériový hybrid, který se může pyšnit manuální převodovkou, neuchytil se. 

Honda si nyní pro nadcházející autosalonPaříži připravila lehký facelift tohoto modelu. Zda se s příchodem na náš trh pravděpodobně na konci roku Čechům konečně zalíbí, je ve hvězdách.

Kdo si dostatečně nezvykl na původní verzi, pravděpodobně si faceliftu ani nevšimne. Je to dáno tím, že se jedná pouze o kosmetické změny exteriéru a pár nových detailů najdeme i uvnitř. Z právě uveřejněných snímků se však dá těžko odhadnout, kam ruka designérů zasahovala.

Sílu vozu bude stejně jako v předchozí verzi dodávat benzínový čtyřválec i-VTEC o objemu 1,5 litru a elektromotor. Konkrétní hodnoty výkonu a točivého momentu si Honda velmi střeží. Dá se však očekávat, že dojde k mírnému nárůstu oproti současným 91 kW. Směrem dolů se pravděpodobně vydá produkce emisí C02 na ujetý kilometr. Současných 117 g/km totiž hravě strčí do kapsy i Ford Fiesta EcoNetic

Více informací přineseme po oficiálním uvedení na pařížském autosalonu