Paříž 2012 – Honda CR-Z 2013

Japonská automobilka ukázala na mezinárodním pařížkém autosalonu zmodernizovanou CR-Z. Segment kompaktních sportovních kupé se rychle rozšiřuje, a proto se do něj vrátila i Honda v roce 2010 s modelem CR-Z. Malé kupé je považováno za duchovního nástupce CR-X, ale mnozí skalní fanoušci s tím nesouhlasí. Světová premiéra CR-Z proběhla už dříve a to na indonéském autosalonu.

Modernizace zahrnuje přepracovanou přední masku, nárazník, LED světla pro denní svícení, zadní difuzor, kosmetické úpravy a taky dvě nové barvy exteriéru. Honda se zaměřila především na motorový prostor, kde má své místo hybridní ústrojí. Pod kapotou je 1.5-litrový zážehový čtyřválec, který obdržel vylepšené variabilní časování ventilů; ECU jednotku a lepší materiál pro klikovou hřídel. Po všech těchto změnách se výkon motoru navýšil ze 112 na 119 koní.

Mohlo by vás zajímat:  BMW ukazuje, že spotřeba pod 2 litry a výkon stovky koní může být realitou

CR-Z nabídne nově také v elektromotoru lithium-iontové baterie, které nahradily niklové baterie a připočtou k výkonu asi 20 koní. Celková hybridní soustava nabídne 135 koní a krouticí moment 190 Nm. Zrychlení na stovku se uskuteční za rovných 9 sekund (zlepšení o 0.7 sekundy) a dosáhne maximální rychlosti 200 km/h. Kombinovaná spotřeba jest 5 l/100 km a emise CO2 mají hodnotu 116 g/km.

Pokud jsou baterie minimálně z poloviny nabité, prostřednictvím tlačítka S+ (Sport Plus) na volantu získáme maximální podporu z obou motorů ve zrychlení po dobu 10 sekund. Prodeje začnou v lednu roku 2013.

Mohlo by vás zajímat:  Baterie z elektromobilů končí v přírodě. V Národním parku Yellowstone

Fotografie: Worldcarfans.com