Paříž 2012 – Hyundai i30 dostane třídveřovou verzi!

Když jsem před pár dny psal článek o přípravách oficiálního uvedení Kie Pro_Cee´d na autosalonu v Paříži, padla jedna dost mylná myšlenka. Bláhově jsem se totiž domníval, že zůstane Hyundai i30 pouze u pětidveřové karoserie a kombi. Není tomu tak. Právě dnes se totiž dostaly na svět fotografie, které mou představu vyvracejí! 

Co k vozu říci? Vypadá fantasticky! Na rozdíl od Kie Pro_Cee´d si dokázal zachovat původní nenásilný, avšak velmi dravý vzhled zádi. Když se nyní dívám na fotky obou aut, sáhnul bych právě po i30. A to je co říct – v případě pětidveřové karoserie jsem totiž vždy více ctil Kiu Cee´d. I u třídveřové verze i30 proběhly rozsáhlejší změny přední části, která je nyní agresivní a více pasuje ke sportovnímu charakteru vozu. 

Mohlo by vás zajímat:  Opel představí ve Frankfurtu dvě speciální edice modelu Adam

Je celkem jasné, jaké motory se objeví pod kapotou dravé i30. Tři benzínové a stejný počet naftových agregátů bude třídveřová varianta sdílet s pětidveřovou. Výkonové rozmezí stávajících jednotek je 66 – 99 kW. Vyvstává však otázka, zda se i pod kapotou i30 objeví přeplňovaná šestnáctistovka o výkonu 149 kW. Ta byla totiž právě dnes potvrzena coby vrcholná motorizace pro Kiu Pro_Ceed.

Více informací přineseme 27. září po oficiální premiéře vozu na pařížském autosalonu.