Paříž 2012 – Jeep Grand Cherooke SRT8 Limited Edition

Americká značka Jeep na právě probíhajícím autosalonu v Paříži představila svůj super rychlý SUV model Grand Cherooke SRT8 pro modelový rok 2013.

Tento rychlík je však označen jako SRT8 Limited Edition, takže je na první pohled zřejmé už podle zářívé sněhově bílé barvy laku a stylových doplňků, že se nejedná o standartní Cherooke STR8. Na tomto voze tak najdeme oproti „obyčejné“ STR8ce např. mohutná 20ti palcová litá kola s černě matnými ráfky. Ve SRT8 Limited Edition však najdeme stejný motor jako pro standardní model STR8.

Mohlo by vás zajímat:  Cadillac Escalade v pořádné off-roadové úpravě

Mluvíme tedy motoru Hemi o objemu 6,4 litru V8, který produkuje 462 koní a 624 Nm točivého momentu. Motor je spojen skrz 5-stupňovou automatickou převodovkou, díky čemuž  vůz zrychlí z 0-100 km / h za slušných  5 sekund a maximální rychlost je 257 km/h.

SRT8 Limited Edition má propracovaný systém odpružení podvozku, kde má vše na starosti systém Jeep Select-Track, který je nastaven v pěti dynamických režimech: Auto, sport, šotolina, dráha a sníh. Standardní vybavení Cherokeeho zahrnuje kvalitní audio systém Harman Kardon s 19 reproduktory, dále navigační systém s programem Command View dual a nebo důležité bezpečnostní systémy, jako je třeba varování před čelním nárazem.

Mohlo by vás zajímat:  Tomáš Tomeček - Minimalizace ztrát

Uvnitř kabiny bílého nadupaného SUV uvítají pasažéry anatomická sedadla z kůže Nappa a semiše, nerezové pedály a v zimě se velmi hodící, vyhřívaný volant doplněn o pádla pro řazení.