Paříž 2012 – Lumeneo Neoma Roadster

Francouzská společnost Lumeneo si pro domácí autosalonPaříži připravila zajímavý koncept Neoma Roadster. Že Vám název nic neříká? Chyba! Již v roce 2008 totiž automobilka představila dvoumístný elektromobil Smera, který svou šířkou nepřesahuje normy běžných motocyklů. 

Čtyři roky starý koncept Smera je schopen uvézt pouze dva cestující. Toto řešení je však v současnosti neprodejné, proto přišla řada na čtyřmístný elektromobil a ke všemu roadster. Může mu vůbec někdo odolat? 

Lumeneo Neoma Roadster si vzalo za designový vzor Smart Forspeed, který se coby koncept představil na loňském autosalonu v Ženevě. Výsledkem je sportovní vzhled, nízký posaz nad vozovkou, sportovní odpružení a 17“ litá kola. Škoda, že společnost nezveřejnila více fotografií. Rozhodně mám totiž zájem se o vozu dovědět více.

Detailní specifikace dosud nebyly zveřejněny. Co však víme na 100% je, že vůz pohání elektromotor o výkonu 34 kW. Energii si bere z moderního lithium-polymerového akumulátoru o kapacitě 14,2 kWh. V praktických hodnotách to znamená, že ujede roadster na jedno nabití zhruba 140 kilometrů a dosáhne maximální rychlosti 110 km/h. Zajímavé, obzvláště, když úplné nabití akumulátoru trvá pouhé 4 hodiny. 

Cena? Neznámá. Vice fotek? Příští týden po oficiálním představení na autosalonu v Paříži. 

Fotografie: Lumeneo Neoma Roadster, Neoma, Smera

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  BMW představuje sériový plug-in hybrid 225xe