Paříž 2012 – Mazda 6 Sedan/Wagon

Evropská premiéra nové generace Mazdy 6 se odehrála nedávno na ruském autosalonu. Ovšem premiéra veřejná se uskutečnila teprve nyní v Paříži. V pořadí třetí vydání japonské vlajkové lodi je přepracované od samého základu. Základním rozpoznávacím prvkem jest nový designový směr se sportovními geny KODO – Soul of Motion, který se japonské značce opravdu povedl. I technika si zasloužila své přepracování a objeví se nové úsporné motory a převodovky s technologiemi SKYACTIV. Samozřejmě nechybí ani nejmodernější bezpečnostní výbava, například i-ELOOP (rekuperace brzdné energie).

Do evropských showroomů se dostane Mazda6 ke konci tohoto roku a bude se nabízet celkem se třemi zážehovými a dvěma vznětovými motory. Základní pohonnou jednotkou se stane zřejmě 2.0litrový benzínový atmosférický motor SKYACTIV-G a to ve dvou výkonnostních variantách – 143 a 162 koní. Silnější 2.5litrový benzínový čtyřválec ze sebe vymáčkne 189 koní. Pro nadšence dieselu má automobilka 2.2litrový motor SKYACTIV-D o výkonech 147 a 173 koní. Všechny motorizace budou spjaty se šestistupňovou manuální nebo automatickou převodovkou, ovšem u 2.5litrového motoru si lze zvolit pouze automat.

Mohlo by vás zajímat:  Mitsubishi představuje poslední Lancer Evo

Na britských ostrovech se začne prodávat nová Mazda6 v lednu roku 2013, cena startuje na 19.595 liber (podle aktuálního kurzu to vychází na 614 000 korun). Jsem velmi zvědav, s jakou cenou vstoupí na český trh.