Paříž 2012 – Mazda MX-5 2013

Japonská automobilka Mazda kromě své premiery modelu 6 na pařížském autosalonu, také představila svůj omlazený model MX-5 roadster.

Mazda se sice v poslední době zabývala intenzivním vývojem sedanu a kombi s označením 6, ale mimo jiné také právě MX-5ka nepřišla o mírné úpravy. Ostatně, model MX-5 je tu s námi stejně dlouhou dobu beze změn, jako byla donedávná i Mazda6 ve verzi sedan a kombi.  

Model MX-5 se dočkal jen mírných úprav, jako jsou třeba nově tvarovaný přední nárazník , dostal 17″ litá kola a nebo si lze objednat nové barvy do interiéru. Dále se modernizace dotkla posilovače brzd, který by měl nyní více pomáhat řidiči s citlivostí, s jakou bude šlapat na pedál brzdy. Standartem bude i aktivní kapota, která má ve velké míře zamezit poraněním při srážce s chodcem. Po motorové stránce se změny neodehráli, stále bude k dispozici motor 2.0 s výkonem 160 koní.

Mohlo by vás zajímat:  Velkolepé upravené motocykly BMW R 18 talentovaných kanadských úpravců slaví svou světovou premiéru

Pro stávající generaci však toto omlazení bylo již posledním, protože v roce 2014 přijde nová generace Mazdy MX-5, jež má být lehčí a má se navrátit k původní verzi, která se vyráběla v polovině 90.let. Nová generace by měla navíc dostat turbomotor a také výrazné změny v technice.

Fotografie: Worldcarfans