Paříž 2012 – Mercedes-Benz SLS Electric Drive

Není to tak dlouho, co jsme si řekli pár důležitých informací o Mercedesu B Electric Drive. Při příležitosti pařížského autosalonu, který dnes otevřel své brány odborné veřejnosti, se však na stánku Mercedesu objevilo jedno velké překvapení. Supersportovní model SLS s přídomkem Electric Drive vypadá fantasticky, jeho provoz stojí pár korun a již příští rok se objeví v prodeji!

Elektrosupersport by bylo donedávna stejně hloupé spojení, jako kočkopes. Dnešní doba se však ubírá úplně jiným směrem a právě proto má SLS ED velkou šanci na úspěch. O pohon se stará čtveřice elektromotorů, každý o hmotnosti 45 kilogramů. Souhrnný výkon je impozantní – 551 kW je o 132 kW více než poskytuje benzínová verze s motorem V8 6,3. Také točivý moment porostl. Nyní má hodnotu 999 Nm a díky elektromotorům je dostupný prakticky okamžitě.

Mohlo by vás zajímat:  Rolls-Royce jde proti proudu. Autonomní řízení ho nezajímá

Čtveřice elektromotorů však má i jiné výhody. Jednou z hlavních jsou na sobě nezávislá kola na každé z náprav. Ve spojení se systémem AMG Dynamics tak máme na světě selektivní pohon všech kol, který se dokáže lépe přizpůsobovat měnícím se adhezním podmínkám a také dává nový rozměr režimům Comfort, Sport a Sport Plus. Novinkou je na sobě nezávisle pracující dvojice převodovek (jedna pro každou nápravu). 

Mercedes-Benz s sebou k uvedení vozu přivezl rovněž velmi zajímavá čísla. Čas, potřebný ke zrychlení zrychlení z 0-100 km/h, se vejde pod 4 vteřiny, elektronicky omezená maximální rychlost na 250 km/h je nutností kvůli převodovkám. Na opačné straně však máme přes 500 kilogramů vážící kapalinou chlazený lithium-iontový akumulátor. Ten se uvelebil v místech, kde dříve byla palivová nádrž. Skutečnost, že hrál Mercedes při vývoji o každý kilogram k dobru, podporuje nová konstrukce karoserie. Při její výrobě byl dříve používaný hliník z části nahrazen uhlíkovými vlákny. 

Mohlo by vás zajímat:  Porsche Panamera facelift - V6 BiTurbo a V8 TDI

Mercedes-Benz SLS Electric Drive je jeden z nejpropracovanějších elektromobilů současnosti a zcela jistě si zaslouží naši pozornost. Do prodeje by měl být uveden v průběhu příštího roku s cenou, startující na 416 500 eurech. 

##SLSrCell##