Paříž 2012 – Mini Paceman oficiálně

Přelom tohoto měsíce bude v mnohém zajímavý. Při příležitosti pařížského autosalonu se totiž konečně (po více jak roce) dočkáme odhalení produkční verze MINI Paceman. Jak vůz vypadá bez špetky maskování, můžete vidět na nevelké sérii fotek, které se záhadně ztratily ze stránek MINI Space.

Nyní se budu trochu opakovat. MINI Paceman je dvoudveřovou variantou modelu Countryman, který je na našem trhu již od roku 2010. Novinka je postavena na totožné platformě, proto i rozvor náprav bude stejný (2595 mm). S výškou už to tak snadné není. Vůz sedí o 10 milimetrů blíže k zemi, celkově je v porovnání s Countrymanem o 43 milimetrů nižší. Přímá úměra mezi ztrátou výšky a hmotnosti samozřejmě neplatí, i tak je Paceman v základní variantě o 20 kilogramů lehčí než srovnatelný Countryman.
 
MINI bude nový Paceman nabízet ve všech variantách, které jsou dostupné pro Countryman. Připravit se tak můžeme na verzi, One, Cooper, Cooper S, Cooper D, Cooper SD a zcela jistě si své místo najde nabroušená verze John Cooper Works. Vůz by měl být v Německu zhruba o 1500 eur dražší než srovnatelný Countryman. Počítat tedy můžeme se základní cenou okolo 450 000 korun za verzi Paceman One. Pohon všech čtyř kol ALL4 bude součástí standardní výbavy.  
 
Fotografie: Autospies