Paříž 2012 – Oficiální odhalení Audi RS5 Cabriolet

AutosalonPaříži se nezadržitelně blíží a žhavých novinek pochopitelně přibývá. Tato novinka je tak horká, že by kdekomu mohla propálit díru do monitoru. Audi se totiž rozhodlo odhalit nový model RS5 Cabriolet ještě před světovou premiérou a způsobit tak globální selhání životních funkcí všem svým fanouškům. Samozřejmě od radostného údivu!

Protože se kabriolet od výchozího kupé designově neliší, zaměřme se na to hlavní – střechu. Lehká konstrukce potažená bytelným plátnem se složí do zavazadlového prostoru během 15 vteřin a to i během jízdy do rychlosti 50 km/h. S prostorem na zadních sedačkách to patrně nebude žádná sláva, proto bych ihned po stažení střechy nasadil větrnou clonu a vyrazil. O patřičný sound se postará buď prémiové audio, nebo koncovky výfuku, vyluzující jadrný baryton osmiválce.

Uvnitř je vše, co zájemce o vůz se základní cenovou přes 2 miliony korun očekává. Jmenujme například sportovní tříramenný volant s plochou spodní částí, sportovní vyhřívané sedačky, čalounění, kombinující kůži a Alcantaru, hliníkové doplňky, karbonové obložení a další nesmysly. 

Důležité je totiž to, co se nachází pod kapotou! Atmosférický osmiválec o objemu 4,2 litru dává výkon 331 kW a točivý moment 430 Nm. Ty jsou přenášeny na všechna čtyři kola skrze sedmistupňovou automatickou převodovku S Tronic. Zrychlení na stovku zvládne kabriolet za 4,9 vteřiny a dosáhne elektronicky omezené rychlosti 250 km/h. V Audi se netají tím, že umí RS5 Cabriolet i 280 km/h.

Jak již bylo řečeno, Audi RS5 Cabriolet si odbude světovou premiéru na letošním autosalonuPaříži. Do prodeje se vůz dostane na začátku příštího roku. Základní cena byla stanovena na 88 500 eur.