Paříž 2012 – Peugeot RCZ R Concept

Na právě probíhajícím autosalonu v Paříži představila francouzká automobilka Peugeot svůj model RCZ a to ve sportovním provedení R. 

RCZ je samo o sobě krásné kupé, ale verze R ho povnesla na jinou úroveň. Peugeot RCZ R je vyvinut ve spolupráci s divizí Peugeot Sport a pod kapotou   u něj nalezeneme 1,6 litrový motor THP, který dává 256 koní a vypouští emise CO2, které činí 155 g / km.

RCZ ve verzi R je vytvořen proti ostré konkurenci a proto vůz prošel velkým množstvím úprav. Ty začínají samosvorným diferenciálem Torsen až po velmi povedené změny exteriéru nebo mírných úprav v kabině vozu. Zajímavostí je to, že RCZ R bude nejvýkonnějším Peugeotem v celé jeho historii, tedy kromě závodních speciálů jako jsou třeba 905 FAP.

Mohlo by vás zajímat:  Nové Mitsubishi Space Star přijíždí v povedené modernizované podobě

Kromě sportovní verze R, francouzská automobilka také představila faceliftovanou verzi „obyčejného“ RCZ, který je nově vybaven šesti LED diodami pro denní svícení, nebo upravenou, novou maskou chladiče. Dále je zde možnost pro nové RCZ objednat „věc“ s názvem Black Pack, který modernizovanému RCZ pozmění vzhled a to díky černé masce, černým zpětným  zrcátkům či černým brzdovým třmenům

Motory pro modelový rok 2013 však  zůstanou pro standartní Peugeot RCZ stejné. Dostupný tak bude stále 1,6-litrový benzínový motor o výkonu 154 koní a nebo motor s 197 koňmi. Pro příznivce nafty tu bude 2,0-litrový diesel s výkonem 161 koní.

Mohlo by vás zajímat:  Chevrolet Cruze - Nová generace se odkládá!