Paříž 2012 – Porsche Panamera Sport Turismo Concept

Automobilka ze Stuttgartu si přichystala na mezinárodní pařížský autosalon opravdovou specialitu. Mám na mysli koncept Panamera Sport Turismo, kterým značka Porsche zabila doslova „tři mouchy jednou ranou“. Jednak ukázala nový designový směr pro novou generaci modelu Panamera, dále hybridní soustavu a také praktičtější a prostornější verzi, dá se říci kombi. Studie Sport Turismo se pyšní těmito rozměry – délka 4950 mm, šířka 1990 mm a výška 1401 mm. Oproti současné Panameře je o 20 mm kratší, 61 mm širší a 17 mm nižší.

Sport Turismo má více agresivnější a uhlazenější vzhled než současná Panamera, ale to se prý asi změní při vstupu do sériové výroby. Vnitřní prostor je samozřejmě futuristický, tak jak to bývá u konceptů a nabídne čtyři místa k sezení. Pod kapotou se nachází plug-in hybridní soustava, která vznikla z jednotek umístěných v modelech Panamera S HybridCayenne S Hybrid. Konkrétně mluvíme o 3.0-litrovém šestiválci s výkonem 329 koní a novém elektromotoru s 94 koňskými silami. Celková sestava má krásných 410 koní.

##SportTurismo##

V podlaze zavazadlového prostoru jsou umístěny lithium-iontové baterie, které se dobijí asi 2,5 hodiny. Porsche prohlásilo, že Panamera Sport Turismo v čistě elektrickém režimu ujede 30 km a to až při rychlosti 130 km/h. Při aktivním použití baterií se kombinovaná spotřeba pohybuje kolem 3.5 l/100 km a emise CO2 jsou nižší než 82 g/km.