Paříž 2012 – Suzuki S-CROSS

V současné době nabízí japonská automobilka crossover s označením SX4, ten se poprvé představil v roce 2006. Po pár letech prošel samozřejmou modernizací a nyní se spekuluje o tom, že Suzuki chystá přímého nástupce SX4. 

To dokazuje i koncept S-Cross, který si odbyl světovou premiéru již včera na pařížském autosalonu. Koncept nového crossoveru se řadí do segmentu C a vývoj jeho sériové podoby je prý na dobré cestě, jelikož byl objeven i špionážními fotografy při testování v Evropě. Prototyp nabídne následující rozměry – délka 4310 mm, šířka 1840 mm a výška 1600 mm. Rozvor náprav má 2600 mm a vozidlo jezdí na 20-palcových chromovaných kol s pneumatikami o rozměru 235/55 R20.

Mohlo by vás zajímat:  Loprais spojil síly s Holaňdany.. DAKAR pojede s MANem!

Do sériové výroby se nedostanou určitě ty nejextravagantnější prvky designu, což jsou například světlomety, kola, výfuky apod. Co si však zachová, budou základní linie celého vozu. Automobilka Suzuki prohlásila, že model v sériovém provedení bude mít nejnižší emise CO2 ve svém segmentu. Bohužel nebyly vydány žádné technické údaje.