Parkovat na některých místech v létě je to nejhorší, co můžeme udělat

beijing-cbd-parking-lot

Trable při parkování se nemusí týkat jenom známého nedostatku parkovacích míst. Mohou se objevit i další komplikace, spojené s tím, že špatně zvolíme místo. V létě je takových rizikových míst celá řada a mnozí řidiči si vůbec neuvědomují, co se může stát. Podívejme se na výběr těch nejhorších lokací pro odstavení auta.

Nechráněná otevřená plocha

Jde o parkovací místo, na kterém není za celičký den ani kousek stínu. Od brzkého rána do pozdního večera zde na auto doslova praží slunce. To může negativně ovlivnit vzhled karoserie, stejně jako interiér vozu. Sluneční paprsky se negativně podepíší na stavu laku, ale i plastů v interiéru. K tomu přidejme i nežádoucí ohřívání auta, kdy v interiéru bude teplota i o desítky stupňů více než venku.

Nezpevněná plocha

Zaparkovat v nouzi například na trávníku nebo na podobné nezpevněné ploše se zdá jako dobrý nápad, jak vyřešit nedostatek parkovacích míst. To ale jenom do té doby, než začne pršet. Letní deště se vyznačují obvykle tím, že jsou poměrně intenzivní. Ze suché plochy se rázem stává rozbahněné oraniště. Nejenom že při nástupu do auta umažete sebe i interiér, ale vyjet z takového terénu, pokud nemáte čtyřkolku, může být komplikace.

Mohlo by vás zajímat:  Pandemie ve spojení s extrémními mrazy – cesta k záhubě pro autobaterii
Zdroj obrázku: Freepik

Nekrytá plocha

V létě hrozí nejenom problémy s přímým slunečním svitem nebo prudkým deštěm. Jsou časté i letní bouřky, které jsou doprovázeny krupobitím. Ne každý však může mít garáž nebo přístřešek, a tak mnozí musí parkovat na nezakryté ploše. Pokud vám nic jiného nezbývá, je dobré investovat peníze alespoň do pojistky, která pokryje případnou opravu karoserie.

Nekvalitní asfalt

Zaparkovat na místě, kde se nachází nekvalitní asfalt, může mít nepříjemné následky. Vysoké teploty a žár ze slunce ho dokážou dokonce rozpustit a ten se táhne doslova jako med. Jít ke svému auto skrz tento povrch je utrpení. Neméně potom trpí pneumatiky, na které se asfalt lepí při odjezdu.

Zdroj: https://alln1indy.com/detailtips/5-places-you-shouldnt-park-your-car-this-summer