Patentový úřad prozradil podobu prvního automobilu od Datsunu

Když minulý rok aliance Nissan – Renault oznámila obnovení značky Datsun, vzbudilo to velký ohlas. Zvláště potom, kdy Nissan uvedl, že Datsun bude používat techniku Lady, která je taktéž z větší části vlastněná aliancí Renault – Nissan. 

Po více než dvou měsících od oznámení tohoto vzkříšení se z ničeho nic na internetu objevily patentové snímky, které mají zachycovat levný sedan Datsun s kódovým označením NKD 2196. Toto auto má být speciálně určeno pro ruský trh, protože například indické oddělení aliance vyvíjí tři vlastní modely pro Indii a Indonésii. 

Co nám ale patentové snímky vlastně prozradily? Ruský Datsun (pokud to tedy skutečně je on) bude vzhledově nejspíše pouze lehce pozměněnou Ladou Granta, která se momentálně dere na vrchol žebříčků prodejů aut v Rusku. 

Jedinou, za to velkou odlišností od Granty, bude šestiúhelníková maska chladiče, která by se měla stát poznávacím prvkem všech nových Datsunů. Dalším novým znakem je nové ztvárnění nárazníku, ale hlavně díky tvaru víka kufru bezpečně poznáte původce designu a dalších věcí. 

Mohlo by vás zajímat:  Datusn představil druhý model pro ruský trh

Premiéra ruské podoby Datsunu by se mohla odehrát na moskevském autosalonu, který se koná ve druhé polovině letošního roku. 

Zdroj: avtojournal.ru přes indianautosblog.com