Pecka v Evropě! Co nabízí mexická automobilka Vuhl?

Mexická automobilka Vuhl je na trhu nováčkem, avšak svým modelem Vuhl05, které se představilo již v létě 2013, zaujala mnoho sportovních nadšenců. O víkendu oznámili v Mexico City tvůrci vozu, že zahájí výrobu tohoto úchvatného auta. Je lehčí než původní model, který byl označen jako Vuhl 05, a tak se dostáváme na váhu 660 Kg. Oproti původní verzi, kromě snížení hmotnosti, vzrostla výkonnost motoru, auto je 5 cm níže a má vyšší křídlo a  celokarbonovou karoserii.

Pod kapotou 400 koní

Žádný automobilový nadšenec by neodolal svézt se v autě, které má výkon 400 koňských sil, 500 Nm točivého momentu a sekvenční šestistupňovou převodovku. Zrychlení z 0 na 100 km/h je uváděno za 2,7 sekundy a maximální rychlost se má dostat ke 255 km / hod. Pod kapotou se skrývá verze čtyřlitrového čtyřtaktního turbodmychadla. Má lehký setrvačník, odlehčenou spojku, a lehká karbonová kola, která pomáhají efektivněji přenášet výkon motoru na silnici. Také přepracované boky vozu a nový difuzor mají pomoci k lepší aerodynamice auta. Nový Vuhl má silnější brzdový systém, který disponuje 330mm vrtanými brzdovými kotouči se čtyřpístkovými třmeny, takže k vám k zastavení ze stovky stačí méně než 30 metrů. Automobilka uvádí, že vůz má 608 koní na tunu, čímž překonává modely jako Bugatti Veyron nebo McLaren P1.

Na silnici? Žádný problém.

I když je tenhle krasavec stavěný spíše na okruh, nemusíte s tímhle autem jen tam, ale můžete ho protáhnout i na běžné silnici. Má homologaci a zakoupit 05RR můžete, kromě Mexika, i v Evropě. Cena tohoto supersportu ještě nebyla stanovena, ale původní verze byla za cenu 89 990 Liber, tedy v přepočtu přibližně více než 2.5 milionu Kč. I když na tohle úchvatné auto nemáte finance, je radost se na něj alespoň podívat a zhodnotit práci konstruktérů.

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Bugatti Veyron La Finale - To je vše přátelé