Pekingské preview – Volkswagen E-Bugster

Před zítřejším startem autosalonu v Pekingu si dáme jedno malé preview konceptu Volkswagen E-Bugster. Nevidíme se s ním poprvé, jelikož se již ve verzi kupé naparoval letos v Detroitu.  

Pokud přemýšlíte, odkud vznikl zajímavý název, rád hned vysvětlím. Jedná se o spojení slov “Bug“, což je známá přezdívka pro Brouka a “speedster“, odkazující na otevřené nebe nad hlavou. Dost možná se tak díváme na úplnou podobu budoucího Volkswagenu Beetle Cabrio.

Jelikož se dá pekingská motor show nazývat čínskou Ženevou, můžeme u žhavých novinek očekávat moderní technologie. V případě E-Bugsteru se jedná o elektrickou pohonnou jednotku s výkonem 85 kW, jež rozhýbe kabriolet z klidu na 100 km/h za 10,8 vteřiny. Vozidlo uchovává energii v lithium-iontových akumulátorech o kapacitě 28,3 kWh, přičemž je dobíjení možné jak prostřednictvím standardní, tak i u nás zatím málo rozšířené rychlonabíječky. O hodnotách maximální rychlosti a dojezdu na jedno nabití však dosud nevíme.

Ladné křivky exteriéru jdou ruku v ruce s funkčností. Pro optimální obtékání vzduchu je vůz o neuvěřitelných 90 milimetrů nižší a o 30 delší než klasické kupé. V přední části se setkáváme s klasickými světlomety, centrálním nasáváním vzduchu a LED denním svícením, vzadu nalezneme upravený nárazník, efektní koncové svítilny a decentní křidélko. Za design tedy Volkswagen zaslouží to nejvyšší hodnocení.  

Mohlo by vás zajímat:  Plug-in hybridní Volvo V60 dostalo paket R-Design

Jak již bylo řečeno, bude koncept Volkswagen E-Bugster od zítřka k vidění na pekingské výstavní ploše. Představení produkční verze by mohlo vyjít na Paříž či Los Angeles, sériové výroby se snad dočkáme z kraje příštího roku.