Pěkně smradlavá pomsta rybářů majitele luxusního Aston Martin nepotěšila

Aston 884085 1280

Aston Martin V8 Vantage na vlastní karoserii zažil, jak umí být lidé mstiví. Auto, ve kterém jezdil také filmový James Bond, to schytalo na špatné parkování svého majitele. Pokud tedy za pomstou nebyly nějaké další osobní spory, o nichž se britská média taktně nezmiňují. Naštvaní vandalové nacpali v anglickém Devonu pod stěrače zkažené ryby. Asi si dovedete představit, jak voňavý tenhle dárek byl. A aby auto nemohlo z parkoviště odjet, položili za něj vandalové lodní barel plný těžkých řetězů. Barel vážil přes půl tuny.

Mohlo by vás zajímat:  Nedostatek čipů proklínají především zájemci o nové auto. Hlavní důvod ne každého napadne
Zdroj obrázku: Twitter

Neparkuj, kde nemáš!

Tahle kombinace vám možná přijde zvláštní, proto se hodí doplnit kontext. Aston Martin stál na soukromém parkovišti firmy Salcombe Fish Quay, a jak správně tušíte, jedná se o rybářskou společnost. Na daném parkovacím místě byla výstražná cedule „Rezervováno pouze pro rybáře!“. Zdá se, že angličtí rybáři jsou opravdu popudliví, když jim stálo za to auto zabarikádovat půltunovou překážkou.

Zdroj obrázku: Twitter

Aston Martin V8 Vantage

A můžeme říci, že šlo i o pomstu pěkně necitlivou. Aston Martin V8 Vantage je totiž krásný vůz, který byl svého času pokládán za první britský sport. V tomto případě se pochopitelně jednalo o generačního předchůdce auta, na kterém se devonští rybáři pomstili.  Nový Aston Martin V8 Vantage druhé generace se na trh dostal v roce 2009 s relativně příznivou cenovkou 120 tisíc liber, tedy zhruba 3,5 milionu korun.

Mohlo by vás zajímat:  Šest vozů Peugeot, které se zapsaly do historie díky titulu Auto roku

Přestože se nová generace netěší takové popularitě jako starší modely, a to ani na domácím trhu ve Velké Británii, jde o krásné a konstrukčně skvěle zvládnuté auto, které se může pochlubit i příznivou cenou. Základní charakteristiky omlazeného dvoudvéřového kupé Aston Martin V8 Vantage jsou:

  • Typ motoru: benzinový osmiválec o objemu 4,7 litru s výkonem 426 koní
  • Zrychlení z 0 na 100 km/h: 4,1 s
  • Maximální rychlost: 275 km/h
  • Kombinovaná spotřeba: 14,8 l/100 km
Zdroj: Autorský text
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora