Pět důvodů, proč cesta do Chorvatska autem není dobrá volba

2148699857

Chorvatsko je velmi oblíbená destinace pro většinu Čechů. Mnoho lidí se tam vydává v autě nebo obytném voze. Bohužel to není vždy dobrá volba. Hlavně v případě, že máte menší děti, to bude velmi nepohodlné a zdlouhavé. Existuje ale hned několik důvodů, proč byste měli změnit své plány a místo vozu se spolehnout na jiné typy dopravy do Chorvatska.

Časová náročnost

Jízda vozem do jiné země zabere mnoho hodin. K Jadranu se dostanete za 6 až 14 hodin podle toho, odkud vyrážíte a kam přesně jedete. Průměrná cesta trvá 12 hodin, ale k tomu musíte přidat také pauzy, které bude potřebovat řídit i děti. S časem proto musíte předem počítat.

Mohlo by vás zajímat:  Cyklisté mají na přechodu přednost pouze ve vyznačených cyklostezkách

Náklady na palivo

Pohonné hmoty samotné vás budou stát poměrně dost peněz. Počítat ale musíte také s dalšími náklady, na které příliš mnoho lidí nemyslí. Dálniční známky a poplatky za mýtné se vám také prodraží. S těmito náklady musíte předem počítat a přidat do rozpočtu na dovolenou.

2147935514
Zdroj obrázku: Freepik

Příliš plné silnice

Nikdy nevyjíždějte na dovolenou do Chorvatska v sobotu. Jedná se o den, kdy tam vyjíždí nejvíce lidí. Hlavně v hlavní sezóně dovolených budou silnice velmi plné. To přidá na váš časový rozvrh mnohem více času, se kterým vůbec nepočítáte.

Mohlo by vás zajímat:  Poznat účelovou komunikaci je skoro nemožné. Přitom právě zde zákony přikazují specifickou povinnost

Parkování

Některé oblasti v Chorvatsku mohou být velmi plné turistů. Parkování tam může být velmi náročné, obtížné a drahé. Na tyto náklady i těžkosti myslete, až se budete rozmýšlet, jakým způsobem pojedete do Chorvatska. Místo toho si můžete půjčit vůz na místě a používat ho k cestování na místě.

Zvažte jiné dopravní prostředky

Do Chorvatska se můžete dostat i mnoha dalšími způsoby. Využít můžete vlak, autobus nebo letadlo. Dokonce i letenky do Chorvatska najdete online velmi levně, takže můžete klidně vyrazit s rodinou pohodlně na svou dovolenou. A možná zjistíte, že to bude i levnější než autem. Než vyrazíte na cestu, měli byste si všechno dobře spočítat.

Zdroj: https://www.linkedin.com/pulse/travelling-car-advantages-disadvantages-rentout-ai-blncf
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora