Petr Fulín se na Hungaroringu dvakrát podíval na stupně vítězů

Od začátku pátečních testů bylo jasné, že pole soupeřů bude v letošní sezoně mimořádně silné, v kvalifikaci se dokonce nejlepší pětice vešla do půl sekundy. Fuldu během kvalifikace trápil úpadek výkonu a přetrvávající problémy s brzdami, přesto dokázal vybojovat druhou příčku a první body do tabulky.

Když se krátce po startu prvního závodu dostal do čela, vypadalo to nadějně, ale ještě na konci prvního kola se na Fuldu dotáhl jeden ze soupeřů, který svou agresivitou málem způsobil odstoupení obou jezdců. „V předposlední zatáčce se na mě natlačil Borkovič a před nájezdem na cílovou rovinku mě snad chtěl natlačit do nájezdu do boxů. Auto dostalo ránu a oba jsme šli do smyku, čehož využil Homola a dostal se na naši úroveň. Dostal jsem se na vnitřek, ale po souboji s Homolou se o mě Borkovič opřel, čímž jsem ztratil několik pozic. Když se o pár kol později vůz vzchopil, jel jsem alespoň v tempu, které stačilo na udržení druhého místa,“ hodnotil Petr Fulín první závod.

Mohlo by vás zajímat:  Circuit of Ireland Rally: ŠKODA slaví double

V úvodu toho druhého dvojnásobný vítěz Zlatého volantu hned ztratil několik pozic. „Na startu mi klesly otáčky a auto se rozjelo se zpožděním pár sekund. Ztratil jsem pár míst a navíc jsem se potom zdržel za jedním soupeřem dvě kola, ale pak už to bylo lepší, po třetině závodu jsem zajížděl nejrychlejší kola. Do cíle už ale zbývalo málo času na smazání ztráty na jezdce přede mnou,“ řekl Fulda k druhému klání.

Přesto je Petr Fulín po úvodním víkendu spokojen a na slovenské závody ve druhé polovině června se těší: „Šampionát je tvrdý, je to cupové závodění se vším všudy, na což jsem se těšil. Dvakrát jsem se dostal na stupně vítězů, před Slovakiaringem ztrácíme dva body na čelo a auto navzdory několika kontaktům vydrželo. Navíc nám vyšla změna nastavení pro závody, ve kterých jsme měli dobrou rychlost, takže z úvodu sezony mám dobrý pocit. Hlavně nesmím zapomenout na podporu fanoušků a samozřejmě ani na ani kluky z českého zastoupení Seatu, kteří mi přijeli fandit přímo na místo.“

Zdroj: Petr Fulín