Petr: Kvůli blikajícímu řidiči na kruháku jsem způsobil nehodu. Chybně jsem spoléhal na známé, ale nepsané pravidlo

Blinkr před vjezdem na kruhový objezd považuji za jedno ze známých nepsaných pravidel. A právě to bylo důvodem, proč došlo ke kolizi s jiným vozem. Spoléhal jsem totiž na to, že nebude kruhovým objezdem pokračovat dále, ale že sjede na prvním výjezdu. Bohužel se tak nestalo. Nehoda tak vznikla kvůli dalšímu z mnoha lidí, kteří do dnešní doby neví, jak a kdy blinkr na kruhovém objezdu používat.

Dávat blinkr při nájezdu na kruhový objezd?

Snad i malé dítě musí vědět, že při nájezdu na kruhový objezd se blinkr nedává. Ani doprava, ani doleva. Přesto se čas od času objeví nějaký řidič, který ho dá. Abych se přiznal, dělám to také. Jsem stejně jako řada jiných seznámen se známým nepsaným pravidlem, díky kterému ostatním můžeme usnadnit nájezd na kruhák a tak zlepšit plynulost dopravy.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

O co jde? Jistě to také znáte. Pokud na kruhový objezd najíždíte a dáte při tom blinkr doprava, dáváte ostatním znamení, že budete sjíždět hned na prvním výjezdu. Najíždějící tak nemusí čekat, ale už když najíždíte vy tak v podstatě ví, že vám přednost nemusí dávat a bude mít volno, jelikož vy objezd ještě před ním opustíte.

Spoléhal jsem na blikání

Právě na toto nepsané pravidlo jsem spoléhal i při svém nájezdu na kruhový objezd. Viděl jsem řidiče, jak při nájezdu bliká, takže jsem to vyhodnotil jako znamení o tom, že na prvním výjezdu sjíždí. Tak to ale nebylo. Blikající řidič se doposud nestačil naučit, jak kruháky fungují a kdo má a kdo nemá blikat. Bohužel k tomu přidejte jeho nepozornost, takže jakmile jsem na kruhový objezd vjel, cítil jsem náraz. Dodnes nechápu, proč tento řidič alespoň nezačal brzdit, když mě viděl. Nehodě by šlo předejít. Na mou otázku proč blikal při vjezdu, mi odpověděl, že je to tak v pravidlech silničního provozu. Od té doby jsem ponaučen a nepsané pravidlo s blinkrem raději nechávám plavat. Je to bezpečnější.

Zdroj: Článek byl zpracován na základě příběhu našeho čtenáře
Máte příběh, který by mohl zajímat i ostatní? Napište nám a podělte se s ním. Zpracujeme ho a publikujeme na našem magazínu. Byla by škoda, nechat si ho jen pro sebe.

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michale[email protected]

Zobrazit více příspěvků autora