Peugeot 508 míří do světa. Na jaký trh si brousí zuby?

Vůz Peugeot 508 je na evropském trhu jasným základem portfolia této automobilky. Jsou však trhy, kam ještě nepronikl. Je přitom jasné, že by ho zde automobilka chtěla prosadit. Proto se rozhodla rozšířit prodejní oblasti o novou lokalitu. Kde byl tento vůz představený?

O nic menšího, než USA

Automobilka se rozhodla expandovat s modelem Peugeot 508 do USA, kde byl zatím zcela neznámý. Jeho oficiální představení proběhlo v Atlantě, na akci označené jako Caffeine & Octane. Jedná se o poměrně významnou automobilovou show plnou zajímavých rychlý aut a samozřejmě také jejich fanoušků. Unikátní je, že se tato akce koná každý měsíc.

Hned s tím nejlepším

Povaha akce Caffeine & Octane odpovídá tomu, že by se mělo představit vždy to nejlepší a tedy nejsilnější auto. To Peugeot pochopitelně udělal a tak zde představil svůj model Peugeot 508 GT. Pod kapotou má motor 1.6 PureTech a plánovaná cena vozu by měla být zhruba 32 000 dolarů. Obojí je celkem zajímavé, ale nutno dodat, že trh v USA je celkem nevyzpytatelný a není jisté, zda prodeje budou takovém, jaké automobilka očekává. Řadě evropských automobilek se přitom za velkou louží celkem daří a je jasné, že i Peugeot chce část z daného koláče odkrojit pro sebe.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora