Peugeot 508 Sport sází především na zajímavé motorizace

Sportovní verze Peugeotu 508 byla představena letos na ženevském autosalonu. Nejedná se pouze o výstavní vůz. Peugeot 508 Sport se má vyrábět sériově a na trhu bude dostupný v roce 2020. Jedná se o vůbec nejsportovnějšího zástupce modelu 508. Automobilka Peugeot již dříve oznámila, že se zaměří na vývoj elektrických sportovních modelů. A právě Peugeot Sport je prvním výsledkem tohoto snažení.

Sériový model vs. koncept

Sériový model se bude od vystaveného konceptu trochu lišit. Vzhledem ho ale napodobí a také technika by měla být stejná. Informace jsou zatím nepotvrzené, ale sériový vůz má mít:

  • hybridní pohonný systém,
  • osmistupňová automatická převodovka,
  • přeplňovaný čtyřválcový motor o objemu 1,6 l,
  • výkon 147 kW (200 koní),
  • elektromotor má výkon 81 kW (110 koní) na přední kola a elektromotor 147 kW (200 koní) na zadní kola.

Sportovní Peugeot

Peugeot 508 Sport Engineered Concept má zvládnout akceleraci z nuly na sto kilometrů za hodiny za 4,3 sekundy. Protože se jedná o sportovní vůz, bude nás zajímat i jeho maximální rychlost – ta by měla u sériově vyráběných vozů být 250 km/h. Toto jsou parametry, které se týkají konceptu, s podobnými parametry se ale bude počítat také u sériově vyráběných vozů. Na trhu bude uveden jako sedan, ale podle plánů automobilky bude dostupný také jako kombi SW. Označení bude R nebo Sport.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora