Peugeot odhaluje Peugeot Panoramic i-Cockpit

Panoramic I Cockpit02

Nový Peugeot Panoramic i-Cockpit™ je ztělesněním proměny značky Peugeot. V rámci kroku směrem k úplné elektrifikaci značka přetváří jeden ze svých nejprodávanějších modelů 3008 na zcela nové elektrické SUV typu fastback.

 Nový Peugeot 3008 posouvá kreativitu designu, potěšení z jízdy a elektrický výkon na novou úroveň. Je prvním modelem, který bude vybavený systémem Peugeot Panoramic i-Cockpit™. 

 Nový Peugeot 3008 bude oficiálně odhalen v září 2023, ovšem již dnes značka Peugeot odkrývá velkolepý systém Peugeot Panoramic i-Cockpit™ a představuje tak metamorfózu nového modelu 3008.

 ALLURE: Úchvatný rafinovaný efekt 21palcové panoramatické obrazovky s vysokým rozlišením, která se vznáší nad palubní deskou.

EXCELLENCE: Nevídaná kombinace materiálů a kvalita zpracování, stejně jako nové online služby.

EMOTION: Peugeot i-Cockpit® pro potěšení z instinktivní jízdy v naprostém bezpečí a vzdušný design pro pohodu na palubě.

 Nový Peugeot Panoramic i-Cockpit™: pro budoucí Peugeot 3008.

 Nová generace Peugeot i-Cockpit® v budoucím modelu Peugeot 3008 disponuje působivou 21palcovou zakřivenou panoramatickou obrazovkou s vysokým rozlišením, která levituje nad palubní deskou, novým kompaktním volantem a ovladači i-Toggles. Za deset let úspěchů a vývoje ještě nikdy neprošel Peugeot i-Cockpit® tak zásadní proměnou!

 Ambicí týmů Peugeot je přetvořit základní prvky, díky nimž se nový Peugeot Panoramic i-Cockpit™ stane jedinečnou nabídkou na trhu. Řidičům, ale i cestujícím bude nabízet ještě větší potěšení, bezpečnost a pohodlí.

Mohlo by vás zajímat:  Toyota nasadila virtuální repliky výrobních závodů

 Jednotlivé generace systému Peugeot i-Cockpit®, který se vyrábí již více než 10 let, a prodalo se ho téměř 10 milionů kusů, vždy nabízely nejnovější dostupné technologie: digitální přístrojový panel, dokonalou konektivitu, hlasové ovládání, 3D efekty, přizpůsobitelné ovladače i-Toogles atd. Dnes jde Peugeot mnohem dál a přichází se zcela novým i-Cockpitem®, který kompletně proměňuje zážitek z jízdy a posunuje ho na vyšší úroveň.

Zakřivená 21palcová plovoucí panoramatická obrazovka s vysokým rozlišením

Týmy Peugeot se rozhodly spojit dva ze tří základních prvků i-Cockpit®, vyvýšený přístrojový panel a velký centrální dotykový displej. Ty jsou nyní zabudovány do zakřivené panoramatické obrazovky tvořené jediným jednadvacetipalcovým panelem s vysokým rozlišením, který sahá od levého konce palubní desky až ke středové konzole. Tato panoramatická obrazovka, připevněná pomocí zadní patky, která není z prostoru pro cestující vidět, skutečně vypadá, jako by se vznášela nad palubní deskou. „Plovoucí“ efekt podtrhuje speciální LED ambientní osvětlení pod displejem.

Tato 21palcová panoramatická obrazovka, jejíž umístění zaručuje optimální ergonomii, je mírně zakřivená směrem k řidiči a zároveň zůstává dokonale přístupná spolujezdci na předním sedadle. Digitální obrazovka výjimečných rozměrů a kvality v sobě spojuje dvě klíčové funkce systému Peugeot i-Cockpit®:

Mohlo by vás zajímat:  Nošovický Tucson byl v roce 2022 nejprodávanějším kompaktním SUV v Evropě

– Na levé straně panoramatické obrazovky se na přístrojovém panelu nad kompaktním volantem zobrazují všechny informace týkající se jízdy (rychlost, měřič výkonu, asistenční systémy řízení, tok energie atd.).

–  Na pravé straně panoramatické obrazovky uprostřed přístrojové desky se nachází dotyková část, která je přístupná řidiči i spolujezdci. Lze ji používat k ovládání topení/klimatizace, navigace, multimediálních systémů/konektivity atd.

 Přepracované uspořádání a ergonomie

Nový Peugeot panoramic i-Cockpit® je nově uspořádaný, panoramatická obrazovka je umístěná vysoko nad palubní deskou. Toto uspořádání optimalizuje přístup k dotykovému displeji a viditelnost informací zobrazovaných na 21palcové panoramatické obrazovce.

Ve střední části palubní desky jsou umístěny ovladače i-Toggles, neboli plně přizpůsobitelné dotykové ovladače, které lze nakonfigurovat tak, aby poskytovaly rychlý přístup k 10 oblíbeným funkcím uživatele, ať už jde o volání oblíbenému telefonnímu kontaktu, spuštění navigace do často používaného cíle, naladění rádia na oblíbenou stanici, nastavení ideální teploty klimatizace atd.

Středová konzola je vzdušná a přehledná, takže se zvětšil prostor pro odkládací prostory a bezdrátové nabíjení telefonu. To bylo umožněno přesunutím ovládání automatické převodovky na palubní desku. Ovladač je nyní umístěn vpravo od volantu, hned vedle tlačítka stop/start vozu. Je dokonale ergonomický a umožňuje snadné ovládání převodovky a zastavení nebo spuštění motoru jediným intuitivním gestem.

Mohlo by vás zajímat:  Nezkrotný dobrodruh přichází v nové nádherné podobě: MINI Cooper SE Countryman ALL4 edice Untamed

Nový kompaktní volant s dotykovými ovládacími prvky

Kompaktní volant, který je od samého počátku základním prvkem systému Peugeot i-Cockpit®, prošel rozsáhlým přepracováním, aby poskytoval ještě lepší pocit z jízdy a větší komfort řízení. Zachoval si samozřejmě svou kompaktnost, ale má modernější design. Přepracovaná středová část je menší a je izolovaná od ramen volantu, aby působila levitujícím dojmem podobně jako panoramatická obrazovka nad palubní deskou.

Ovládací prvky umístěné na novém kompaktním volantu jsou nyní pro optimální uživatelskou ergonomii „hmatové a klikatelné“: automaticky rozpoznají prsty řidiče, ale aktivují se až po stisknutí, aby se zabránilo chybným pohybům. Nový Peugeot Panoramic i-Cockpit® přináší dva nové, štíhlé a elegantní ovladače za kompaktním volantem.

Vysoce kvalitní, technologická kabina

Plovoucí panoramatická obrazovka s úhlopříčkou 21 palců není jediným prvkem, který přispívá k atraktivnímu vzhledu systému Nový Peugeot Panoramic i-Cockpit®. Výrazný půvab a technologický charakter umocňuje ambientní osvětlení, které sahá po celé šířce palubní desky a výplní dveří. Toto osvětlení se odráží na elegantním obložení z hliníku. Lze jej přizpůsobit dle přání uživatele v osmi různých barvách.

S hliníkovým obložením nádherně ladí látkové obložení a společně vytvářejí jedinečnou, vysoce kvalitní kombinaci materiálů.