Peugeot RCZ R půjde již brzy do výroby! Sériová verze se představí v Goodwoodu

Na letošním festivalu rychlosti v britském Goodwoodu se představí hned několik automobilek se sportovními variantami svých modelů. Za zmínku stojí například premiéra nejnovější generace Škody Octavia RS. Teď se však přidává i Peugeot, který zde představí sériovou R verzi sportovního kupé RCZ

Peugeot RCZ R se jako koncept představil už vloni na pařížském autosalonu a teď se konečně blíží doba, kdy jej budeme moci spatřit na vlastní oči ve finální podobě. Písmenko R za označením vozu znamená, že se pod přední kapotou objeví přeplňovaný motor THP o objemu 1.6 litru s výkonem 260 koní. Motor byl vyvíjen ve spolupráci s automobilkou BMW. Poháněna bude jako vždy přední náprava, přičemž motorizace bude spolupracovat se šestistupňovou manuální převodovkou. 

Mohlo by vás zajímat:  Tata představila koncept Nano Twist Active

Verze RCZ R se od těch běžných odlišuje mírnými úpravami. Standardní výbava bude zahrnovat mechanický samosvorný diferenciál Torsen, vůz dostane o něco širší rozchod kol, upravené zavěšení kol a ještě větší lité disky.

Do prodeje by měl Peugeot RCZ R vstoupit v prosinci letošního roku. Tato verze se tak zcela jistě stane tím nejrychlejším, co si budete moct od automobilky Peugeot pořídit.

Zdroj: Peugeot