Peugeot vyřadil z nabídky modely 807 a 207+

Loni nastoupil do čela koncernu PSA Carlos Tavares s jasným cílem – dostat koncern do černých čísel. Produktem této snah je nezbytné zeštíhlení nabídky, které momentálně dopadlo na Peugeot.

V jeho nabídce již neuvidíme velké MPV 807, které na trhu přesluhuje už několik let. Původně jedno ze čtyřčat koncernů PSA a Fiat (Citroën C8, Fiat Ulysée, Lancia Phedra, Peugeot 807) je spolu s C8 posledním přeživším z této čtveřice. Letos se ho prodalo jen 836 kusů a o ukončení výroby se spekuluje každým rokem. Peugeot ale spekulace vždy utnul lehkou modernizací.

Mohlo by vás zajímat:  Výkonný Seat Leon Cupra/Leon Cupra 280 se oficiálně odhalil

Druhým obětovaným automobilem je 207+, která měla vedle nové 208 plnit roli dostupného hatchbacku. Podobně jako v případě předchozí 206+ se tento tah Peugeotu příliš nevyplatil a proto se v továrně ve Villaverde zaměří na produkci 207 CC, která potrvá do příštího roku, a nástup produkce Citroënu C4 Cactus.

V ohrožení jsou však i další modely Peugeotu. SUV 4008, dvojče Mitsubishi ASX, nenaplňuje představy automobilky a tak by se spolu s elektrickým hatchbackem iOn, který je dvojčetem Mitsubishi i-MiEV, mohl rychle přestat vyrábět. O možném zastavení vývoje se spekuluje i v souvislosti s hybridní technologií Hybrid Air, představené teprve v loňském roce. 

Mohlo by vás zajímat:  Subaru Impreza WRX Club Spec limited edition

Zdroj: es.autoblog.com