Peugeot zavádí u všech budoucích sportovních modelů elektřinu – bude to znamenat konce GTi?

Automobilka v rámci autosalonu v Ženevě potvrdila, že všechny její příští sportovní modely vozů budou elektrické. Jak se sám nechal slyšet Brun Famin (šéf divize Peugeot Sport): „V budoucnu už u Peugeotu nenajdete žádný sportovní model poháněný výhradně spalovacím motorem.“ Éra spalovacích motorů se podle něho blíží ke svému konci.

Co to znamená pro GTi?

Slova ohledně ukončení výroby klasických spalovacích motorů a budoucí směřování výroby do oblasti elektřiny mimo jiné také znamená, že stávající verze GTi nebudou mít pokračovatele nebo minimálně ne v takové formě, jakou známe v současné době – se spalovacím motorem 1.6 PureTech (dříve THP). Mluvíme o modelech:

  • 208 GTi
  • 308 GTi

Hybridní plány do budoucna

Peugot navzdory opatřením počítá s klasickou přeplňovanou šestnáctistovkou ve verzi pro Euro 6, ale se spalovací jednotkou v plug-in hybridní hnací soustavy. Ten byl představen aktuálně na autosalonu v Ženevě. Motor, jenž dnes dosahuje 193 kW (verzi pro Euro 6.2) by mohl být díky hybridizaci o něco slabší, zato se podaří snížit emise oxidu uhličitého a dostat je pod hodnotu 49 gramů na ujetý kilometr. Navíc ve srovnání s 308 GTi dojde také ke zlepšení dynamiky. Do budoucna automobilka nevylučuje přechod na čistě jen elektrické provedení a to zejména u menších vozů.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora