Plymouth Prowler s osmiválcem SRT8

Desetiletí 1990 – 2000 bude možná jednou označováno za průkopníka retro stylu. Mezi první značky, které používaly staré tvary a moderní techniku, se dá zařadit například Plymouth se svým modelem Prowler.  Agresivně vypadající hot-rod s odkrytými koly se začal vyrábět v roce 1997 jako Plymouth a produkce byla ukončena o pět let později pod značkou Chrysler.

Celkem bylo vyrobeno pouze 11 000 kusů a všechny nabídly v motorovém prostoru 3.5litrový šestiválec o výkonu 214 koní a od roku 1999 se výkon navýšil na 253 koňských sil. Obě motorizace byly dostupné pouze se čtyřstupňovou automatickou převodovkou, která přenášela sílu na zadní nápravu.

Někteří majitelé nebyli spokojeni se šestiválcem pod kapotou, a proto se obrátili na různé úpravce, aby dodali Prowleru osmiválec. A nyní tak udělal i další vlastník, jež se obrátil na Performance Innovations ze Severní Karolíny. Jeho Prowlerovi byl vyměněn šestiválec za 6.1litrový osmiválec HEMI o výkonu 425 koní při 6200 otáček/min a krouticím momentu 569 Nm při 4800 otáčkách/min. Na výsledek dané úpravy se můžete podívat v následujících dvou videích.

Mohlo by vás zajímat:  Ford Focus ST v úpravě Wolf Racing

##prow##