Pneuservisy si často účtují zbytečné položky. Řada řidičů raději přezouvá doma

Auto Mechanic Checking Car

Také už začínáte přemýšlet nad tím, jak to letos bude s přezutím vašich pneumatik? Teploty stoupají, klíčové datum v kalendáři se blíží a tak je namístě řešit obutí vašeho plechového miláčka. Mnozí zcela automaticky zamíří do servisu, jiní si pneumatiky raději přehodí svépomocí. A dobře vědí proč. Některé pneuservisy se je snaží doslova stáhnout z kůže a účtují si věci, které jsou zbytečné. Co třeba?

Mytí pneumatik

Jsou pneuservisy, které nabídnou jako dodatečnou službu i mytí pneumatik. Nic proti tomu, když si to zákazník sám vyžádá a je seznámen s cenou. Jsou ale místa, kde to udělají automaticky a řidič se o tom dozví až na faktuře. Přitom cena, která je účtována, nemusí být nízká. To by si každý rozmyslel, protože je vždy levnější vzít zutou sadu pneumatik na bezkontaktní myčku a tam je jednoduše opláchnout.

Mohlo by vás zajímat:  Při koupi ojetého vozu je chybou podcenit zkušební jízdu

Konfigurace TPMS

Moderní auta využívají TPMS ventilky. Ty se ve většině případů s vozem automaticky spárují a není třeba dělat nic navíc. Přesto jsou ale pneuservisy, které poskytují službu párování a konfigurace TPMS ventilků. To se dá pochopit v případě, kdy je s párováním nějaký problém a bude třeba manuální zásah. To se ale ve většině případů nestává, a tak jde jen o zbytečnou službu, tahající z lidí peníze.

Zdroj obrázku: Freepik

Provedení geometrie

Kontrola geometrie je určitě důležitou věcí, jelikož lze podchytit problémy a eliminovat tak špatné sjíždění pneumatik. Dělat však něco podobného automaticky při přezutí není správné. Služba něco stojí a ne každý zákazník ji chce. Sice může pomoci ušetřit, protože prodlouží životnost pneumatik, ale vykonávat by se měla jen na žádost.

Mohlo by vás zajímat:  Nízké teploty snižují výkon motoru a vedou k vyšší spotřebě paliva

Obaly na pneumatiky

Dostali jste sundané pneumatiky v pěkných, odolných obalech? Pokud ano, podívejte se radši do faktury. Nemusí to být bezplatná služba, ale opět jedna z dalších věcí, kterou se snaží některé pneuservisy zákazníka oškubat.

Zdroj: https://www.checkatrade.com/blog/cost-guides/tyre-change-cost/
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora