Po čtvrtém dni na Sealine CCR je Mirek Zapletal pátý

Po druhé etapě měli účastníci závodu Sealine Cross Coutry Rally za sebou již 600 kilometrů rychlostních zkoušek. Nasser Al Attiah, který se pohyboval na domácí půdě, opět s přehledem vyhrál. Druhý byl opět Yazeed Al-Rajhi a třetí Vladimir Vasilyev. Mirek Zapletal díky zdržení s opravou defektu dojel na devátém místě za Markem Dabrowskim, ale v celkovém hodnocení si držel stále sedmou pozici. „ Dnešek byl pro nás obtížný.  Ztratili jsme několik minut kvůli prasklé pneumatice a  Maciek je bohužel nemocný. I když se necítil dobře, tak to nevzdal a navigoval jak nejlépe mohl. Doufám, že zítra mu bude lépe. Jsem moc rád, že se daří kazašskému H3 Evo Jurie Sazonova. Přichystali jsme mu na tento závod nový vůz, osazený stejným motorem Ford Mustang, který je i v mém autě. Podle výsledků je vidět, že si Jurij na nový vůz rychle zvykl a už mi začíná dýchat na záda, “ řekl Mirek po dojezdu do cíle.

Mohlo by vás zajímat:  Land Rover Defender určený pro armádu si nyní mohou koupit i civilisté, k dispozici je další speciální verze

Ani třetí den na Sealine Cross Country Rally nepřinesl na prvních místech velkou změnu. Vyhrál opět Nasser Al Attiyah, druhý byl Vladimir Vasilyev a třetí Yazeed Al-Rajhi. Mirek Zapletal Maciekem Martonem dojeli na sedmém místě a i v celkové klasifikaci si drží stále sedmou příčku. Téměř od začátku závodu zlobila Mirka spojka, ale díky opatrné jízdě dorazila posádka do cíle. V servisu bylo nutné spojku rozebrat a vyčistit. Bohužel musela jít ven i převodovka, která dostala díky stávkující spojce pěkně zabrat. Naštěstí nebyla kola v převodovce moc poškozená, takže bylo možné je znovu použít. Menší štěstí dnes měly vozy Erika Van LoonaHarryho Hunta. Obě Mini ukončily svou pouť na stejném místě. I když bylo toto místo v roadbooku značené třemi vykřičníky, jezdci upozornění ignorovali a své vozy vážně poškodili. O náročnosti tohoto závodu svědčí i to, že z původního množství 44 vozů, se jich na dnešní start postavilo pouze 25.

Mohlo by vás zajímat:  Nejlepší vozy 4x4? Toto jsou oni

Smůla se dnes lepila na paty spousty posádek startujících do čtvrté etapy Sealine Cross Country Rally. Ani český tým nezůstal ušetřen. Před prvním CP uvázlo Mirkovo H3 Evo v měkkém písku. Společnost mu dělal se svým Mini Nani Roma. Oba se pokoušeli vyprostit své vozy.  Mirkovi se to po dvaceti minutách podařilo a mohl pokračovat v závodě. Nani Roma při snaze o vyjetí na trať poškodil svou převodovku a do cíle dorazil s velkým zpožděním. Na stejném místě zapadlo i H3 Evo kazašského jezdce Jurije Sazonova. Tomu se podařilo vyprostit asi po deseti minutách. V druhé polovině závodu musela naše posádka zastavit kvůli defektu a tím ztratila několik dalších minut. Dalším smolařem byl Marek Dabrowski, podařilo se mu ulomit řadící páku, takže musel, pro jízdu do konce, použít pouze  jeden převodový stupeň. Navzdory všem problémům dojela naše posádka na sedmém místě a celkově si Mirek s Maciekem dokonce polepšili a jsou pátí. Vítězem čtvrté etapy se stal Yazeed Al-Rajhi, před Vladimirem VasilyevemNasserem Al Attiyah. V poslední, páté etapě, čeká jezdce 365 kilometrů rychlostní zkoušky a první vůz odstartuje v sedm hodin místního času.

Mohlo by vás zajímat:  BMW X5 (F15) 2014 - nová generace předčasně odhalena!

Zdroj: Offroadsport