Po ránu vypínají mnozí v autě populární tlačítko. Chybu poznají už po pár metrech jízdy

I když odpolední dny jsou stále spojeny s vysokými teplotami a jasnou oblohou, večery a rána už začínají být chladné. To pociťují i řidiči. Už při cestě ke svému vozu a poté po jeho usednutí, kdy je tam chladněji. Každý, kdo do vozu usedne, ihned nastartuje a chystá se na jízdu. Někteří však mačkají jedno teď v létě populární tlačítko. Chtějí ho vypnout, což je chyba.

Tlačítko klimatizace

Během dne jsou teploty ještě poměrně vysoké, a tak je jasné, že si řidič klimatizaci v autě rád zapne a použije ji. Málokoho napadne ji po dojezdu vypnout, a tak zůstává nadále aktivní. Tedy i ráno, po nastartování vozu, známé tlačítko A/C svítí. V tu chvíli je ale zima, chladit není nutné, a tak se řidiči rozhodnou ke stisknutí daného tlačítka.

Zdroj obrázku: Freepik

Deaktivace je chybou

Proč řidiči danou klimatizaci vlastně vypnou, když ji odpoledne budou zase zapínat? Hlavní důvod je poměrně jednoduchý a pro mnohého možná úsměvný. Myslí si, že když je klimatizace aktivní, nebude auto topit. To je ale mylná interpretace. I když je tlačítko A/C stisknuté, auto bude normálně vytápět, a pokud je uvnitř zima, bude dosaženo potřebné a nastavené teploty.

Mohlo by vás zajímat:  Český řidič vezme zavděk i dovezeným vrakem ze zahraničí, nevědomky si koupí časovanou bombu

Nechat klimatizaci aktivní je správná věc

Proč vlastně na tlačítko nesahat a nechat klimatizaci aktivní? První důvod již byl zmíněn – nemá žádný vliv na topení uvnitř auta. I s aktivním tlačítkem klimatizace dojde k tomu, že se interiér vozu zahřeje na potřebnou teplotu.

A potom je tu důvod číslo dvě, značně praktický. V chladných dnech může docházet k tomu, že se začnou skla v autě zamlžovat. Pomoci od tohoto problému může nejenom větší intenzita ventilátorů uvnitř auta, ale i zapnutá klimatizace. Její vlastností je kromě chlazení i schopnost odvlhčovat. Díky tomu vlhkost z auta zmizí podstatně rychleji a hlavně při stále aktivní klimatizaci se sníží i její budoucí výskyt. K zamlžování oken tak ani nemusí dojít.

Zdroj: https://www.mmnz.biz/how-to-stop-condensation-and-damp-in-a-car