Po vydařeném Portugalsku čeká Engeho Sachsenringi

Po nehodě na Slovakia Ringu čekal Engeho o týden později start v Camaru GT3 na Nürburgringu a poté tým odletěl k mimořádnému závodu do Portugalska. „Projekt startu oranžového Lamborghini na Blancpain Sprint Series vznikl vlastně velmi rychle, a to na Slovakia Ringu, kde jsem havaroval. Tým měl tak jeden týden na to, aby postavil nové auto, což se povedlo. Bez vyzkoušení jsme však jeli rovnou do Algarve, kam cesta z Německa trvá přes dva a půl dne. Nebylo to lehké, ale hned v trénincích jsme s Rusinovem ukázali, že jsme vše zvládli, když jsme jeden vyhráli a ve druhém byli čtvrtí,“ uvedl na začátek Tomáš Enge, který po týdenní přestávce míří k dalšímu závodu ADAC GT Masters na Sachsenring.

V portugalské kvalifikaci vyjel liberecký závodník pole position, a tak byl velký důvod k radosti. „Bylo to senzační. Vše se povedlo na 100 %. Hned ale v kvalifikačním závodě jsme neměli nastavení na aktuální vedro, a tak jsme byli o něco pomalejší. Bylo z toho nakonec šesté místo. V hlavním závodě jsme se dostali po startu na třetí pozici, ale zdržení v boxech nás sesadilo na konec první desítky. Já to pak stáhl na páté místo a po diskvalifikaci jednoho ze soupeřů jsme se posunuli ještě o pozici výše. Určitě to byl vydařený závod,“ vzpomíná Enge na závodní víkend v Portugalsku a pokračuje. „Teď odjíždíme na Sachsenring, který fanoušci dobře znají například ze závodů MotoGP. Pro nás to bude něco úplně nového, protože na tak zatáčkovité trati jsme s Camarem GT3 ještě nejeli. Věříme však v body a umístění v první desítce. Určitě na to máme. Tímto bych také fanoušky rád do Německa pozval, protože okruh leží jen sto padesát kilometrů od Prahy.“

Závodní víkend na Sachsenringu seriálu ADAC GT Masters startuje tradičně v pátek, kdy na jezdce čekají dva volné tréninky a dvě kvalifikace. V sobotu a neděli je na programu po jednom hodinovém závodě.

Mohlo by vás zajímat:  Lamborghini nejsou jen supersporty

Zdroj: Tomáš Enge

Komentáře