Po zimě si auto zaslouží určitou péči, kterou řidiči rádi zanedbávají

Nástup jara neznamená jenom to, že se po příchodu k našemu autu vyhneme nepopulárnímu škrábání skel. Znamená, že bychom se měli začít věnovat svému autu i jiným způsobem. Jedná se o věci a úkony, které mnoho řidičů na jaře odkládá, což se může v mnoha případech dokonce i vymstít.

Mytí je základ

Jako první je vhodné s autem zamířit do myčky. Ať už klasické, nebo ruční. Během zimy se mohlo na mnoha místech schovat velké množství nečistot, které je pochopitelně třeba odstranit. Jedině tak můžete zabránit třeba i dlouhodobému poškozování karoserie, jelikož i na to mají usazené nečistoty negativní vliv. A to stejné platí i o podvozku.

Zdroj obrázku: Pixabay

Kontrola výskytu koroze

Když je auto umyté, mělo by se začít také s kontrolou rizikových míst, zda se zde neobjevuje koroze. Právě zimní období, kdy jsou silnice plné soli, je pro výskyt rzi ideální dobou. Zkontrolujte důkladně riziková místa a pokud rez objevíte, je třeba začít jednat. Jedině tak můžete snadno zamezit případnému dalšímu rozšiřování, což povede i k finančně náročnějším opravám.

Nabijte akumulátor

V zimě dostává akumulátor celkem dost zabrat. Pokud jste mu nevěnovali velkou pozornost, je dobré autobaterii zkontrolovat. Pokud není v optimální kondici, je samozřejmě na místě provést nabití. Málokdo ví, že autobaterie je namáhána nejenom v zimě, ale i při vysokých letních teplotách. Je proto na místě, aby byl člověk na toto riziko připraven.

Zdroj obrázku: Pixabay

Nezapomeňte vyvětrat

Možná to zní jako drobnost, ale po zimním provozu auta se jedná o poměrně důležitou věc. Během zimy jste do svého vozu mohli nanosit nemalé množství vody, která se zde postupně odpařuje. A to má vliv také na nepříjemné vnitřní zamlžování okének. Pomoc je v tomto případě velmi jednoduchá. Stačí v autě dostatečně zatopit a během jízdy otevřít okénka. Takto několikrát opakujte a přebytečná vlhkost působící zamlžování okének bude pryč.