Počet vozů má stále stoupat. Potom nastane trend sdílení aut

Jestliže vám už teď připadá, že aut je neúměrně mnoho, což se podepisuje na nedostatku parkovacích míst, máme pro vás špatnou zprávu. Počet aut v Evropě rozhodně klesat nebude. Ani se neustálý. Počet vozidel má i nadále stoupat. S těmito závěry totiž přichází studie Digital Auto Report. Podle ní je aktuálně v Evropě přes 263 milionů aut a jejich počet se má i nadále zvyšovat.

V roce 2025 bude po Evropě jezdit 273 milionů aut

Pokud jde o výhled dané studie, tak přichází se závěry, že následujících pět let bude počet aut v Evropě nadále stoupat. A to i navzdory krizi, o které se poslední dobou mluví stále více, ale nikdo reálně neví, kdy nastane, a zda vůbec nastane. Podle studie Digital Auto Report by mělo po evropských silnicích jezdit v roce 2025 až zhruba 273 milionů vozidel. Oproti současnému stavu jde o nárůst o zhruba 2 miliony vozidel každý rok. A to mluvíme jenom o Evropě.

Rok 2025 má být zlomový

Studie se také dotýká otázky, co se stane v roce 2025 a jaký vývoj bude následovat. Tento rok má být zlomovým, jelikož následně už počet vozidel klesat nemá, ale má se naopak snižovat. A to až o 15 milionů vozidel. Důvodem nebude to, že by už lidé vozy nepotřebovaly, ale důvodem má být trend spojený se sdílenou ekonomikou a autonomními vozidly. Pro mnoho lidí už nebude nutností mít své vlastní auto, jelikož jim postačí využívat ty sdílené, které se pro ně stanou mnohem ekonomičtější volbou.

Auta se mají také zdražovat

Důvodem, proč lidé začnou ve větší míře využívat také sdílená auta, je i jejich zdražení, které má podle studie v následujícím období přijít. Zdražovány mají být jak součástky a díly, tak je třeba počítat i s vysokými investicemi do vývoje nových technologií, které se následně budou rozpouštět do cen vozů. Vliv na cenu, ale bude mít i EU v souvislosti s tím, jaké prvky výbavy budou muset nový auta mít.

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Kontakt ICE v telefonu je hoax a zbytečnost. Praktické využití je nereálné

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora