Podcenit přípravu auta na dovolenou se nevyplácí, tyto věci je dobré nezanedbat

Asian Car Mechanic Auto Repair Shop Is Checking Engine Customers Who Use Cars Repair Services Mechanic Will Work Garage

Mnoho lidí vyrazí i letos na svou dovolenou autem. Máme na mysli takovou cestu, kdy své auto doslova naloží až po střechu a vyrazí směr Itálie nebo Chorvatsko. Aby se dovolená vydařila a nestála více, než je nutné, měl by každý motorista důkladně zkontrolovat své auto ještě před odjezdem. Co nepodceňovat?

Technický stav

Alespoň zevrubná kontrola technického stavu auta není nikdy na škodu. Bystré oko mechanika dokáže odhalit případné začínající problémy. Není nic horšího, než když nezjištěná závada způsobí v zahraničí nepojízdnost vozu. Náklady na odtah i servis nejsou nic levného. Přitom stačilo nepodcenit přípravu.

Mohlo by vás zajímat:  Známá trojice kapalin může zadělat na pořádné problémy. Nejen jejich množství by měl řidič hlídat

Provozní kapaliny

Před cestou je dobré zkontrolovat i stav všech provozních kapalin. Dle pouček z autoškol bychom to sice měli dělat pravidelně, ale jaká je realita? Před cestou je proto namístě zkontrolovat hladiny všech kapalin a následně doplnit ty, kterých je nedostatek.

Zdroj obrázku: Freepik

Funkčnost auta

Máme na mysli především to, zda svítí veškerá světla, zda auto dostatečně brzdí či zda stírají stěrače. Zdá se to sice úsměvné a mnozí si vzpomenou na známý film Vrchní, prchni, realita je však taková, že řešit v zahraničí problém jenom proto, že jsme podcenili přípravu, není rozhodně nic příjemného.

Mohlo by vás zajímat:  Moderní design a nové funkce v autech nejsou řidičům vždy po chuti

Povinná výbava

Povinnou výbavu, kterou vyžadují naše zákony pro provoz v České republice, má ve svém autě zcela určitě každý motorista. Málokdo však myslí na to, že při cestě do zahraničí mohou v konkrétních zemích platit zákony zcela jiné. V tu chvíli může z výbavy něco chybět a policejní hlídka může být nekompromisní. Jak je známo, pokuty nebývají nízké a není nic příjemného hned na začátku cesty snížit svůj dovolenkový rozpočet.

Pojištění

Je namístě zkontrolovat si u své pojišťovny, zda auto, se kterým vyrážíte, je pojištěno i v konkrétních zemích. Nejenom v cíli vaší cesty, ale i ve všech průjezdních destinacích. Jedině tak můžete případné problémy uplatňovat jako pojistné události.

Zdroj: https://www.autocareplus.com/media/long-trip-preparations/