Podle čeho si vybírat kvalitní moto oblečení? Bezpečí je na prvním místě

Portrait,of,a,handsome,male,biker,and,wearing,glasses.,close Up

Jízda na motorce vám poskytuje pocit svobody, sounáležitosti s komunitou motorkářů a jistotu, že ještě nepatříte do starého železa. S ježděním na motorce totiž můžete začít v libovolném věku. Kromě spolehlivého stroje na dvou kolech ale potřebujete také kvalitní oblečení a obuv. Jak na jejich výběr?

 Moto oblečení vás musí chránit

Hlavní úlohou moto oblečení je vaše ochrana. Při jízdě na motorce vás od asfaltu dělí pouze to, co máte na sobě, tudíž výběr kvalitního oblečení rozhodně nepodceňujte. Také se zaměřte na to, zda je oblečení odolné vůči větru.

Mohlo by vás zajímat:  Sezóna dovolené na horách ještě neskončila. Auto na sněhovou vyjížďku je nutné nachystat

Jak by měla vypadat motorkářská bunda a kalhoty

Při výběru motorkářské bundy se ujistěte o tom, že je vyztužená, obsahuje chrániče a její součástí je také odvětrávání, abyste se při jízdě nezpotili. Chcete-li být na silnici vidět, můžete si koupit bundu, která obsahuje reflexní prvky. Výběr motorkářských kalhot je podobný – také musí být vyztužené a opatřeny řadou ochranných prvků.

Boty pro snadné ovládání stroje

Boty na motorku musí být v prvé řadě odolné, a to vůči vodě, benzínu i olejům. Zároveň musí být vybaveny chrániči a chcete-li, můžete si vybrat boty s protiskluzovou podrážkou.

Mohlo by vás zajímat:  Tyto cenově dostupné elektromobily jsou k dostání i v tuzemsku

 Aby byla každá vaše jízda na motorce co nejbezpečnější, nepodceňujte ten správný outfit. Nejenom, že v něm budete vypadat skvěle, ale hlavně budete chránit své tělo před případnými úrazy a zimou. Chcete-li si vychutnat rychlou jízdu na motorce, samozřejmě v mezích zákona, zapomeňte na kraťasy, tričko s krátkým rukávem a sandále a místo toho si oblečte motorkářskou bundu, motorkářské kalhoty a speciální boty na motorku. V chladných dnech se nebojte vsadit také na termoprádlo a rukavice používejte při každé jízdě, ať neztratíte cit v prstech a chráníte si prsty i dlaně.

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora