Podle prodejce auta lze předvídat, jestli koupě konkrétní ojetiny je dobrá volba

Car Salesman Is Handing Keys Buyer After Lease Has Been Agreed

Koupit ojeté auto můžeme buď v bazaru, nebo skrz inzerci, přímo od soukromé osoby. V bazarech obvykle nevíme, kdo auto přivezl, a často také riskujeme to, že se necháme přemluvit zkušeným prodejcem, který nás natlačí do koupě, kterou si nejsme úplně jisti. Koupě od soukromé osoby proto může být mnohem lepší volbou. Při osobní prohlídce není vhodné hledět jenom na prodávané auto, ale i na to, kdo ho prodává. I podle toho snadno zjistíme, zda za to koupě opravdu stojí. S kým se můžeme setkat?

Mohlo by vás zajímat:  Majitelé hybridů těží ze stejných výhod jako řidiči elektromobilů bez ohledu na typ vozu

Mladý řidič

Kupovat auto po mladém řidiči není úplně šťastná volba. Zvláště pokud na voze najdeme i pár tuning doplňků. Je velmi pravděpodobné, že styl jeho řízení neodpovídal doporučení k prodloužení maximální životnosti auta. Jízda metodou brzda/plyn, vytáčení motoru do červených čísel, časté túrování a další podobné kousky jsou zárukou, že takové auto nemusí vydržet tolik, co očekáváme.

Zdroj obrázku: Freepik

Důchodce

Koupit auto po důchodci se může jevit jako skvělá volba. Ale jen na první pohled. Auto sice vypadá dokonale, což je dáno mimo jiné tím, že bylo garážované. Dobře však vypadá také proto, že se s ním skoro nejezdilo. Stav tachometru ukazuje minimální hodnoty, což může být pro někoho velké plus. Realita je však taková, že auto více stálo, než jezdilo, když už vyjelo, tak jen na krátkou cestu, což nemusí být pro ojetinu nic dobrého.

Mohlo by vás zajímat:  filmaři prozradili řešení pro natáčení

Řemeslník

Ani auto po řemeslníkovi se nejeví jako ideální volba. Často proto, že se v takovém autě vozil různorodý materiál a jistě nebylo nic výjimečného, že bylo přetěžováno. Tlumiče tak dostávaly pravidelně zabrat a to stejné je možné říci o motoru, který musel pomoci rozjíždět enormní zátěž, klidně i s naloženým vlekem. Ani takové auto proto nemusí být ideální volba.

Kuřák

Zapálil si prodejce vozu hned po setkání cigaretu? Je dost pravděpodobné, že kouřil i uvnitř. Pokud vůz není cítit, dost možná to krátkodobě zamaskoval. Obecně se ale cigaretový kouř nedá z interiéru nijak snadno vyvětrat a jízda pro nekuřáka tak může být utrpením.

Zdroj: https://www.investopedia.com/articles/personal-finance/092915/7-mistakes-avoid-when-buying-used-car.asp
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora