Podvodníkům u silnic mnoho řidičů naletí, přestože jejich průhledné taktiky jsou stále stejné

Že je na silnicích nutné být na pozoru, to ví každý, kdo nastartuje své auto a vyjede do provozu. Pozor je však nutné dávat si nejenom na dodržování předpisů nebo na ostatní účastníky silničního provozu a na jejich chování. Pozor je nutné dát si také na podvodníky. Mnoho lidí chce pomoci řidičům v nouzi, ale místo dobrého pocitu z dobrého skutku přichází tvrdá realita – okradení.

Podvodníci hledající pomoc

Narazit na podvodníky u silnic nemusí být nic složitého. Kdo jezdí často a dlouhé trasy, ten jistě narazil na řadu podezřelých vozidel. Čekají například u odpočívadel, u benzinových stanic, ale i na kraji silnice. Mnohdy na projíždějící řidiče gestikulují ve smyslu toho, že potřebují pomoci. Někteří nechtějí pomáhat a projedou, jiní tuší, že jde o podvodníka, a nezastaví, ale jsou i tací, kteří se rozhodnou zjistit, co se děje.

Osvědčené historky

Postupy podvodníků u silnic nejsou až tak sofistikované, jak si mnozí myslí. Obvykle jim stačí historka o tom, že jim dochází palivo a nemají peníze na další. To proto, že ztratili peněženku, nebo dokonce byli okradeni. A jelikož nechtějí peníze jenom tak půjčit, ihned nabízejí protihodnotu. Mnohdy různé šperky, od řetízků po prsteny. Vidina dobrého skutku i zajímavého výdělku se pro později okradeného nebožáka stává velmi lákavá.

Zdroj obrázku: Freepik

Peníze za cetky

Mnozí se nechají oklamat historkou, jiní zase mistrnou manipulací. A už vytahují peněženku a zdánlivému nebožákovi dávají peníze na palivo. Klidně i několik tisíc, jelikož nabízené zlato za to stojí. Nebo ne? Rozhodně ne, protože nabízené šperky jsou obvykle pouze falešné cetky v hodnotě pár desítek korun.

Vše je velmi dobře promyšlený podvod, jak šikovně zahrát na lidskou snahu pomáhat, ale i potřebu mít z pomoci určitý prospěch. Řada lidí si v tu chvíli vůbec neuvědomí, že může být něco špatně a za své tisícikoruny berou bezcenné věci, což se pochopitelně dozví až ve chvíli, kdy je sami chtějí zpeněžit.

Zdroj: https://www.iheartradio.ca/cfax-1070/news/scammers-sell-fake-gold-jewellery-out-of-a-car-1.14085436

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora