Podzim je ideální čas na rodinný výlet po Česku nebo do zahraničí

Happy Family Resting After Day Spending Outdoor Autumn Park Father Mother Two Children Sitting Inside Car Trunk Smiling Family Holiday Traveling Concept

Většina z nás má výlety autem, ať už jednodenní, nebo vícedenní, spjaté hlavně s létem. Typicky s tradiční českou letní dovolenou, tedy jízdou do Chorvatska či jiného jihoevropského státu. Ale k výletům autem se skvěle hodí i podzim. I když tma na podzim padá o poznání dříve než třeba v červenci, cestování je mnohem příjemnější, když venku není pětatřicet ve stínu a když všude nejsou davy turistů. Nehledě na skutečnost, že mimosezónní ceny ubytování či řady atrakcí jsou mnohem příznivější než v sezóně. Na jaké výlety se v tomto období můžete vypravit?

Mohlo by vás zajímat:  Auta mohou pomáhat v boji proti koronaviru. Fungují jako sterilizační skleník na kolečkách

Za kulturou po střední Evropě

Od září do listopadu se v našem regionu koná spousta různých festivalů a jiných kulturních akcí. Na automobilový výlet je skvělé třeba trochu podceňované Polsko, své fanoušky si určitě najde také Maďarsko, kde se můžete večer naložit do horkých termálních lázní a zapomenout na to, že léto už je za námi. Také podzimní výlety do Rakouska či Německa mají své kouzlo. A co objevovat je samozřejmě i v České republice.

Zdroj obrázku: Freepik

Rychlé koupání v moři

Pokud máte na výlet alespoň prodloužený víkend, řekněme minimálně od čtvrtka do neděle, můžete ještě rychle vyrazit na poslední letošní koupání v moři. V severní části Středozemí se dá koupat i na konci září, pokud se vám podaří dojet jižněji, na plavání budete mít klidně ještě celý říjen. Oproti cestě na letní dovolenou na podzim jen těžko uvíznete v koloně a pláže navíc budete mít skoro jenom pro sebe.

Mohlo by vás zajímat:  Víte, jaké značky aut pocházejí z jednotlivých zemí? U některých budete překvapeni

Letadlem a autem

Možná se vám to zdá jako trošku zvláštní kombinace, ale tento styl cestování je stále populárnější. Do vybrané destinace doletíte, čímž si ušetříte třeba celý den jízdy, a půjčíte si auto v půjčovně. Dnes je běžné taková auta vracet na jiné pobočce stejné firmy a třeba i v jiné zemi, takže máte možnost si projet pořádný kus světa. Po vrácení auta se pochopitelně zpátky vrátíte letadlem.

Zdroj: https://outsidesuburbia.com/road-trips/10-reasons-to-plan-an-autumn-road-trip/
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora