Podzimní deště dokážou překvapit nejednoho řidiče. Na některá tlačítka v autě je lepší nesahat

Jízda na podzim přináší mnohá úskalí. Jsou to časté mlhy, horší viditelnost, spadané listí na vozovce, první mrazíky. A je to také sychravé počasí, kterému vévodí déšť. Způsobuje nejenom horší sjízdnost silnic, ale může přinášet řadu úskalí i posádce vozu. Kdo se chce problémům vyhnout, neměl by se během deště dotýkat některých tlačítek.

Klimatizace

Zjistili jste, že i na podzim máte stále aktivní tlačítko klimatizace, nejčastěji označené jako A/C? Pokud ho chcete vypnout, jelikož na podzim se přece už chladit nemusí, raději zadržte. Klimatizaci je vhodné nechat aktivní. Zvláště pokud prší. Nejenom že dokáže v létě efektivně chladit. Její doprovodný efekt je spojený s odstraňováním vlhkosti. Jednoduše řečeno, aktivní klimatizace pomůže zamezit tomu, že se vám začnou (nejenom) v dešti zamlžovat okénka. Proto na dané tlačítko radši nesahejte a funkci nedeaktivujte.

Zdroj obrázku: Freepik

Vnitřní okruh

Jsou i další tlačítka, na která není radno v deštivém podzimním počasí sahat. Jedná se o tlačítko takzvaného vnitřního cirkulačního okruhu. Jeho aktivací docílíte toho, že vzduch není nasáván z exteriéru, tedy zvenku, ale je nasáván zvnitřku vozu. A stále cirkuluje. Nejenom že uvnitř může chybět dostatek čerstvého vzduchu. V podzimních deštích se s aktivní vnitřní cirkulací dostaví ještě jeden problém – okna auta se začnou velice rychle zamlžovat. Proto raději zkontrolujte ještě před jízdou, že je tato funkce deaktivována.

Teplota

Máte ve voze nastavenou určitou teplotu? Pokud jedete v dešti, není radno ji nijak výrazně upravovat. Jednoduše řečeno, ponechte ji tak, jak je nastavena. Snížením teploty během podzimního deště opět riskujete nepříjemné zamlžování oken ve voze. Vliv na rychlé odmlžení má totiž nejenom intenzita foukání, ale i teplota vzduchu. Pokud je chladný, trvá to déle. A samozřejmě nelze opomenout to, že chladnější vzduch může mít za následek postupné zamlžování všech oken ve voze. Proto topení nesnižujte a raději si odložte.

Zdroj: https://rentautorent.com/autumn-driving-tips/