Pokutě se řidiči snaží vyhnout různě. Tyhle čtyři způsoby ale přinesou ještě horší problémy

Two Male Police Officers Checking Car Parking

Pokutu nechce dostat nikdo. Když už řidič spáchá přestupek a zastaví ho policejní hlídka, snaží se alespoň ukecat výši pokuty na přijatelnou částku. Jsou ale i tací, kteří se chtějí z pokuty vyvléknout zcela. Jejich metody a postupy policisté moc dobře znají. Některé jsou úsměvné, jiné hazardem.

Správní řízení

To, že dostaneme blokovou pokutu, de facto znamená, že se k přestupku přiznáváme a uznáváme jeho spáchání. Výměnou za to je nám udělena nižší pokuta. Řidič však může přesunout celou věc do správního řízení. Zde sice hrozí pokuta vyšší, ale je tu i možnost, že se řidič ze všeho vyvlékne. Ať už na základě doložených důkazů, nebo dnes tolik populárními obstrukcemi. Ne vždy ale řidič nad rukou zákona zvítězí.

Mohlo by vás zajímat:  Itálie proti turistům: Zákazy dieselů a povinné sedačky s alarmem

Osoba blízká

V minulosti velmi populární výmluva u řidičů, kteří se dopustili závažnějšího deliktu. Vymluvit se na osobu blízkou však dávno není tak jednoduché, jako tomu bylo v minulosti. Když policie chytí za volantem konkrétní osobu, je to v podstatě nemožné. V jiných případech to řidiči samozřejmě zkouší, ale měli by počítat s tím, že policie může prokázat, že lžou. Navíc by řidič měl myslet na to, že totožnost osoby, které auto svěřil, by znát měl. Jinak je v jiných problémech.

Mohlo by vás zajímat:  Bezklíčový vstup do vozu nahrává zlodějům. Majitel auta nemusí ani zaregistrovat, že mu vůz vykrádají
Zdroj obrázku: Freepik

Ujetí

Jestli je nějaký způsob, jak se vyvléknout z pokuty, který rozhodně nelze doporučit, je to ujetí. Snažit se ujet policejní hlídce může někoho napadnout, ale není to dobrý způsob. Je vysoká pravděpodobnost, že policie takového piráta silnic dříve nebo později dopadne. Nejenom že při dané jízdě ohrožuje sebe, ale i ostatní účastníky silničního provozu. I to mu může jít na vrub.

Úplatek

I tohle někoho napadne. Ale taktéž to není příliš dobrý nápad. Spíše cesta, jak si přidělat další problémy. Nechceme tvrdit, že všichni policisté budou křišťálově čistí, ale v době, kdy neslouží sami a často jsou vybaveni kamerami, je nabídnutí úplatku velmi špatný nápad, jak se vyhnout pokutě.

Zdroj: https://ackodrive.com/traffic-rules/12-things-you-should-know-in-case-you-are-stopped-by-the-traffic-police/
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora