Policie bude každý rok dostávat půl miliardy na obnovu vozového parku. A k tomu další stovky milionů navíc

Policisté jásají, jelikož jim současná vláda nabídla celkem zajímavou sumu, kterou mohou čerpat na obnovu svého vozového parku. Policie si dlouhodobě stěžovala na to, že podpora z rozpočtu je nedostatečná. S touto štědrou nabídkou však už musí být policisté spokojeni. Nejenom, že dostanou určitou sumu peněz jednorázově. Při jednání o rozpočtu bylo schváleno i to, že policisté budou dostávat každý rok určitou částku, která jim má pomoci udržovat a obnovovat svůj vozový park.

Každý rok dostanou policisté 500 milionů korun

Právě částka ve výši půl miliardy je tou, která jim bude vyplácena pravidelně. A to na začátku každého roku, počínaje lednem 2020. Jde o sumu určenou primárně na obnovu automobilové techniky. Tedy sumu určenou jak na údržbu a opravy svých automobilů, tak se jedná o peníze určené také na nákup nových aut. Důvodem pro schválení pravidelných příspěvků v této výši je snaha umožnit policii sestavit dlouhodobější plány týkající se flotily vozů.

Policie bude mít možnost nastavit si určitou strategii spojenou se svým vozovým parkem a nebude muset žít v nejistotě, kolik peněz který rok dostane. To by mělo zajistit, že současné vozy budou stále v dobrém technickém stavu a vozový park bude průběžně obnovován, aby nedocházelo k jeho výraznému stárnutí, což by se mohlo negativně podepsat i na celkové nepoužitelnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Naschvály řidičů aut vůči cyklistům nabírají na intenzitě a mohou skončit fatálně

K tomu všemu dalších 400 milionů

Není to jediný štědrý příspěvek, který náš stát policistům schválil. Kromě pravidelné půl miliardové sumy každý rok jim byla přiklepnuty i jednorázové peníze navíc. A to ve výši 400 milionů korun. Tato suma by jim měla být odeslána ještě letošní rok. I ta souvisí s vozovým parkem našich státních policistů. Na co přesně budou peníze použity zatím není známo. Připomeňme však, že do flotily vozů nepatří pouze klasická služební auta. Jsou to také vozy v civilním provedení, ale i vozy do terénu, auta pro přepravu služebních psů a řada dalších speciálních typů, bez kterých se policisté neobejdou.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora