Policie bude každý rok dostávat půl miliardy na obnovu vozového parku. A k tomu další stovky milionů navíc

Technology 2500010 960 720[1]

Policisté jásají, jelikož jim současná vláda nabídla celkem zajímavou sumu, kterou mohou čerpat na obnovu svého vozového parku. Policie si dlouhodobě stěžovala na to, že podpora z rozpočtu je nedostatečná. S touto štědrou nabídkou však už musí být policisté spokojeni. Nejenom, že dostanou určitou sumu peněz jednorázově. Při jednání o rozpočtu bylo schváleno i to, že policisté budou dostávat každý rok určitou částku, která jim má pomoci udržovat a obnovovat svůj vozový park.

Každý rok dostanou policisté 500 milionů korun

Právě částka ve výši půl miliardy je tou, která jim bude vyplácena pravidelně. A to na začátku každého roku, počínaje lednem 2020. Jde o sumu určenou primárně na obnovu automobilové techniky. Tedy sumu určenou jak na údržbu a opravy svých automobilů, tak se jedná o peníze určené také na nákup nových aut. Důvodem pro schválení pravidelných příspěvků v této výši je snaha umožnit policii sestavit dlouhodobější plány týkající se flotily vozů.

Mohlo by vás zajímat:  Škoda Auto v roce 2020 navzdory pandemii covid19 vyrobila ve svých českých výrobních závodech více než 750 000 vozů

Policie bude mít možnost nastavit si určitou strategii spojenou se svým vozovým parkem a nebude muset žít v nejistotě, kolik peněz který rok dostane. To by mělo zajistit, že současné vozy budou stále v dobrém technickém stavu a vozový park bude průběžně obnovován, aby nedocházelo k jeho výraznému stárnutí, což by se mohlo negativně podepsat i na celkové nepoužitelnosti.

K tomu všemu dalších 400 milionů

Není to jediný štědrý příspěvek, který náš stát policistům schválil. Kromě pravidelné půl miliardové sumy každý rok jim byla přiklepnuty i jednorázové peníze navíc. A to ve výši 400 milionů korun. Tato suma by jim měla být odeslána ještě letošní rok. I ta souvisí s vozovým parkem našich státních policistů. Na co přesně budou peníze použity zatím není známo. Připomeňme však, že do flotily vozů nepatří pouze klasická služební auta. Jsou to také vozy v civilním provedení, ale i vozy do terénu, auta pro přepravu služebních psů a řada dalších speciálních typů, bez kterých se policisté neobejdou.

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora