Policie dobře ví, kde řidiči zaplatí nejvíc. Některá místa s radary jsou přímo absurdní

Kontrolovat dodržování předpisů a trestat jejich neplnění má na našich silnicích pochopitelně policie. Ta disponuje i různými nástroji a metodami, kterými může odhalit řidiče porušující zákony. Jedním ze způsobů jsou i radary, pomocí kterých policie měří rychlost. Mnohdy je však jejich umístění značně šikanózní a více než zajištění bezpečnosti připomíná snahu o vybrání co nejvíce pokut. Jaké umístění radarů tomu odpovídá?

Vjezd a výjezd z obcí

Měření takzvaně těsně u značky je poměrně častý jev u některých policejních hlídek. Málokdo má při vjezdu do obce hned u cedule potřebnou padesátku. A málokdo ji tam má u cedule při výjezdu z obce. Radar na těchto místech proto může zachytit celou řadu řidičů, kteří přitom celou obcí projeli víceméně zodpovědně, ale na jejím začátku a konci rychlost mírně překročili. Obvykle to ani není nic nebezpečného, jelikož značky bývají v dostatečné vzdálenosti od zástavby.

Zdroj obrázku: Freepik

Okolí železničního přejezdu

Řidiči tuší, že na železničním přejezdu musí snížit rychlost. Pokud bliká bílé výstražné světlo, mohou jet padesát. Pokud nebliká, musí rychlost snížit na třicet. Ne každý ale ví, že tato rychlost je vyžadována nejenom při průjezdu železničním přejezdem, ale je vyžadována už padesát metrů před přejezdem. To v praxi znamená, že radar umístěný právě v tomto padesátimetrovém pásmu zcela jistě nachytá mnoho hříšníků. Málokdo se totiž blíží k přejezdu takto nízkou rychlostí.

Rychlostní omezení

Nejčastěji je rychlost omezena z důvodu různých oprav nebo jiných prací, jako je údržba konkrétního úseku. Jsou případy, kdy je rychlost omezena skutečně značně a dá se předpokládat, že málokterý řidič pojede na běžném úseku silnice 50, nebo dokonce 30, když je bezpečné jet o něco více. A právě tato místa jsou lokací, kam řada hlídek může umístit svůj radar. A je v tu chvíli zcela jasné, že počet řidičů, kteří budou nuceni zaplatit pokutu, bude opravdu nemalý.

Zdroj: https://www.otdlegal.ca/blog/the-most-common-ways-police-measure-speed-for-a-speeding-ticket