Policie má na D11 novou silnou posilu. Jaká to je a jak ji poznat?

Dopravní policie Královéhradeckého kraje nasadila nově na dálnici D11 speciální vozidlo Audi A8, jež je v civilním provedení. Audi má policii posloužit především k odhalování kradených automobilů, protože v lokalitě Královéhradecka se jedná o velmi častý problém. Pojďme se tedy na tuto novou limuzínu podívat hezky zblízka.

Co všechno Audi A8 umí?

Této Audi A8 je devět let, přesto se rozhodně jedná o jedinečný vůz a dnes stále zajímavý vůz. Limuzína dříve sloužila na policejním prezidiu a je pro svou práci vybavena zařízením pro čtení registračních značek. Její systém tak ihned nahlásí, pokud je auto kradené nebo pokud má například propadlou technickou kontrolu. Do jeho zajímavého vybavení se rovněž řadí zastavovací pásy s hřeby, GPS lokátor, defibrilátor nebo zdravotnická sada a další pomůcky. Z technických parametrů může nabídnout:

  • Výkon přes 400 koní
  • Maximální rychlost přes 250 km/hod
  • Osmiválec o objemu 4,2 litrů
  • Pohon všech kol

Vozy proti krádežím automobilů

Základnou Audi A8 určenou pro odhalování registračních známek je dálniční oddělení Pravy D11 Královéhradeckého kraje a doplnilo sestavu Škody Superb, Octavie, Volkswagenu Transporter. Loni byly například v rámci kraje pořízeny i dva motocykly BMW 1200. Lokalita, ve které tyto vozy slouží, je jedním z velkých tranzitních míst pro převážení odcizených aut ze západní Evropy do Polska.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora