Pomýšlíte si na faceliftovanou Škodu Superb? Na základní výbavu Active musíte zapomenout

Minulý týden byl odhalený facelift Škody Superb. Vůz rozhodně přitáhl pozornost, jelikož představeno bylo mimo jiné také plug-in hybridní provedení. To je zatím ještě nedostupné a zákazníci si na něho musí počkat. Zájemci o klasický model však mohou začít objednávat. Co pro ně Škoda připravila z hlediska cen?

Základní výbava Active není k dispozici

Vozy Škoda se dělí do třech výbavových stupňů. Je to nejnižší výbava Active, střední výbava Ambition a nejvyšší Style. Faceliftovaná Škoda Superb však přichází na trh s výjimkou. Základ v podobě výbavy Active nenajdete. Zájemce proto musí sáhnout po výbavě Ambition, která je u modelu vedena jako ta nejnižší.

Jak se jednotlivé stupně výbavy liší?

Nebudeme zacházet do detailů, jelikož ty je možné prozkoumat v katalogu vozu. Nejprve se podíváme na výbavu Ambition, kde lze očekávat třeba LED světlomety i mlhovky, bezklíčové startování, nebo motorizaci 1,5 TSI o výkonu 110 kW. A cena daného modelu? 689 900 korun českých.

Když se přesuneme do výbavy Style, můžete se těšit například na adaptivní tempomat, lepší infotainment včetně navigace, ale také startování Kessy, parkovací kameru, či možnost řazení pádly pod volantem. V případě stejné motorizace, tedy 1,5 TSI o výkonu 110 kW zaplatí zájemce 739 900 Kč.

Tímto však nabídka Škody Superb nekončí. K dispozici jsou ještě verze Sportline a Laurin a Klement, stejně jako varianta Stout. V těchto kategoriích je opět nutné si ještě více připlatit, a to jak za luxus, tak i výkon, popřípadě více prostoru.

Na kolik vyjde plug-in hybrid Škoda Superb iV? A kdy se objeví?

Aktuálně je známé jenom přibližné datum. Vůz by se měl na tuzemském trhu objevit s největší pravděpodobností začátkem příštího roku, tedy v lednu roku 2020. A ceny? Vzhledem k takto velké prodlevě nebyly ani zveřejněny a je zatím zbytečné o nich spekulovat. Zkrátka a jednoduše na model Škoda Superb iV bude nutné si počkat.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora