Pondělní protest dopravců přinesl opačný efekt. Kromě naštvání mnoha lidem cestu ještě víc prodražil

traffic-jam

V pondělí v 10:00 dopoledne začal avizovaný protest dopravců proti vysokým cenám pohonných hmot. Forma jejich protestu byla celkem jednoduchá. Svými auty zablokovali řidiči některé silniční tahy. To logicky způsobilo problémy ostatním řidičům, kteří se stali rukojmí v tomto protestu, který má za cíl vyvolat diskusi s vládou. Blokády daných silnic trvaly vždy zhruba půl hodiny. Během této doby však účastníci blokád stačili mnoho lidí nejenom naštvat, ale cestu jim ještě víc prodražit.

Několik míst napříč Českou republikou

Protesty se konaly na řadě míst a začínaly kolem 10. hodiny ranní. Na zablokované silnice tak narazili řidiči například v okrese Most, Ústí nad Labem, stejně jako na dálnici D8 nebo v Praze na Jižní spojce či ve Kbelské ulici. Délka protestů byla kolem třiceti minut a poté se doprava znovu rozjela. Tedy, rozjely se řidiči, kteří po danou dobu fingovali poruchu, aby se případně vyhnuli trestu.

Zdroj obrázku: Freepik

Zcela opačný efekt

Brát si jako rukojmí někoho, kdo za danou situaci opravdu nijak nemůže, je vždy to nejhorší. A k tomu také došlo. Na zablokovanou silnici pochopitelně doplatili jak běžní řidiči v osobních vozech, tak i řidiči kamionů, kteří s protestem nesouhlasili a spěchali na vykládku nebo nakládku. Jejich kolegové je na zhruba půlhodinu zablokovali. Daná akce vyvolala pochopitelně zcela opačný efekt, než bylo možná zamýšleno. Mnozí jistě chápou, že vysoké ceny paliv jsou pro dopravce problém, ale jistě jsou lepší způsoby, jak dát nespokojenost najevo.

Mohlo by vás zajímat:  Rozhodnutí jestli benzín nebo diesel je stále těžší. Pomohou zkušenosti i fakta

Mnohým jen prodražili cestu

Daný protest nakonec přinesl opačný efekt, než možná měl. Mnohým lidem jenom prodražil cestu. Řada lidí se musela přizpůsobit a počítajíc s protestem volila raději cestu jinou, delší oklikou, kde nehrozila půlhodinová zácpa.

Mnozí však o zablokování silnic nevěděli, a to jim mohlo zkomplikovat příjezd do práce. Půlhodinové zpoždění se jistě promítne na výplatě. Zaměstnanec pobírající průměrnou mzdu bere 250 Kč za hodinu, což znamená v danou chvíli ztrátu 125 Kč. A to je cenový rozdíl na 8 litrech paliva, když zohledníme ceny v lednu a nyní.

Zdroj: https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/prumerna-mzda-v-cr-se-v-lonskem-4-ctvrtleti-zvysila-na-40-135-korun/2172843, https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/dopravci-protestovali-proti-cenam-paliv-misty-blokovali-provoz/2177204