Ponechat auto svému osudu se může vymstít. Najít ho na odtahovém parkovišti je ta lepší varianta

Je léto, doba dovolených, a ne každý se chystá vyrazit vlastním vozem. Řada lidí volí přece jenom rychlejší a pohodlnější variantu – třeba letadlem. V tu chvíli samozřejmě řeší, co se svým autem. Úplně nejlepší je nechat ho na parkovišti u letiště. A nejhorší možnost? Ulice u domu. Málokdo si uvědomí, co může během dovolené hrozit.

Riziko krádeže

Nechat své auto jenom tak na ulici je riziko samo o sobě. Není nic výjimečného, že padne do oka zlodějům. V lepším případě dojde k tomu, že ukradnou věci z interiéru vozu. V horším k tomu, že odcizí celé auto. Zatímco běžně byste takovou krádež ohlásili hned druhý den, co na ni přijdete, v případě dovolené to bude až po jejím návratu. A po týdnech po činu policie už těžko někoho vypátrá.

Problém s úklidem ulic

V létě není nic výjimečného, že se města nebo konkrétní městské části rozhodnou uklízet konkrétní ulice. Na tom není nic špatného, pokud by se tento záměr neohlašoval v týdenním předstihu. Může tak nastat nepříjemná situace, kdy druhý den po vašem odjezdu budou v ulici značky upozorňující na zákaz stání v konkrétní úklidový den. A jelikož uklízecím četám bude práci blokovat právě váš vůz, může skončit na korbě odtahové služby.

Mohlo by vás zajímat:  Jízda po dálnici se může nepříjemně prodražit. Stačí prošvihnout důležitý termín
Zdroj obrázku: Freepik

Oprava komunikací

Jde o velmi podobný problém jako v případě úklidu. Vaše auto na ulici může překážet při opravě komunikací, která byla místním nahlášena v minimálním časovém předstihu. Kdo je pryč a nemohl tak své auto z vozovky přemístit, může očekávat, že ho najde na odtahovém parkovišti. A bude složitě dokazovat, že skutečně byl fyzicky na opačném konci světa.

Přírodní živel

Problémy zaparkovanému autu může nadělat i příroda. Stačí nechat auto ve špatný čas na špatném místě. Není ideální zaparkovat ho pod stromy, kde může hrozit pád větví při silném větru. Také pozor na místa, kde hrozí zvýšená hladina vody. Rizikem jsou i kroupy, ale těm se na otevřeném prostranství lze ubránit jen velmi těžko.

Zdroj: https://www.alphaairportparking.com.au/2015/07/28/how-to-keep-your-car-safe-when-youre-away-on-holiday/