Populární doplňky na autech se někdy nevyplácí. A problém není jen při policejní kontrole

Řada lidí touží po vylepšení svého auta. Jak esteticky, tak i prakticky. Málokdo si ale uvědomuje, že ne vše může na svém voze mít. Samozřejmě platí pravidlo, že kde není žalobce, není soudce. Dříve nebo později ale nastane doba, kdy může být konkrétní vylepšení řešeno. A vyjít může celkem draho, i když jeho pořizovací cena byla pár stovek. Jaké konkrétní věci mohou být rizikem?

Fólie na okna

Jsou stále populárnější. Nejenom že mohou zajímavě vylepšit vzhled vozu, ale mají i praktickou funkci. Zamezí velkému ohřívání interiéru nebo oslňování pasažérů. Při zájmu o takové fólie však hrají roli její vlastnosti – tedy propustnost světla. Pokud porušíme zákonná nařízení, můžeme mít jak při policejní kontrole, tak i na STK poměrně velký problém. Končí vždy stejně – fólie se musí odstranit.

Držák mobilního telefonu

Zdálo by se, že držák mobilního telefonu přece nemůže nikomu vadit. Zvláště když ho máme umístěný v něm, a tak ho nedržíme v ruce – jak zakazuje zákon. Roli však hraje to, kam tento náš držák umístíme. Je třeba zaručit další požadavek pravidel silničního provozu, a tím je dobrý výhled z vozu. Umístit proto držák do zorného pole tak, že nám mobil v něm celkem překáží při výhledu, může být pro policii důvod k udělení pokuty.

Zdroj obrázku: Freepik

Kamera

Mít v autě kameru se může v mnoha případech hodit. Při jakémkoliv problému přinese jasný důkaz o tom, jak se daná situace odehrála. I její využití však může přinášet rizika. To první je stejné jako u mobilního telefonu – roli hraje to, kam ji umístíme a zda nebude vadit ve výhledu z vozu. Druhé riziko se může objevit, pokud vyrazíme za hranice naší země. Jsou totiž státy, kde může být použití kamery v autě problém.

Mohlo by vás zajímat:  Papež Benedikt XVI. dostal Renault Kangoo Z.E.

Pneumatiky

Že i pneumatiky mohou odporovat zákonu? Ano, i to může být realita. Zvláště v případě letních, které budou použity v zimním období. Jsou lokality označené značkou, kam bez takzvané zimní výbavy prostě nesmíme. Dále nelze opomíjet ani fakt, že na svém voze lze použít jen takový rozměr, který je uvedený ve velkém technickém průkazu. S tím následně může být nemalý problém na STK.

Zdroj: https://www.autoevolution.com/news/what-would-happen-if-someone-uses-these-illegal-car-accessories-in-the-us-167768.html